کد خبر: 10692      |     تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۷/۱۶ - ۱۸:۲۸    

نخستین طرح پیش فروش قطعی لوازم خانگی اسنوا اجرا می شودپایگاه خبری فکر اقتصادی- قائم مقام گروه صنعتی انتخاب گفت: نخستین طرح پیش فروش قطعی لوازم خانگی اسنوا  آغاز می شود.
امین منانی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: با مجوز ستاد تنظیم بازار، تولیدکنندگان می‌توانند بر اساس ضوابط سازمان حمایت اقدام به پیش‌فروش لوازم خانگی نمایند. مرحله اول این طرح با فروش ۱۶۰ محصول با قیمت قطعی از فردا آغاز می شود.
وی ادامه داد: این طرح با همکاری بانک صادرات و برای نخستین بار در صنعت لوازم خانگی اجرای می‌شود و هدف از اجرای آن کاهش نگرانی ذهنی مصرف کنندگان نسبت به کمبود کالا و افزایش قیمت است.
منانی اضافه کرد: بر این اساس طرح، فروش ۱۶۰ مدل محصول لوازم خانگی اسنوا شامل یخچال، فریزر، لباسشویی، اجاق گاز، ال‌ای‌دی و لوازم خانگی کوچک و تا سقف ۵۰ هزار دستگاه انجام می شود.
قائم مقام گروه صنعتی انتخاب اظهار داشت: این طرح به مدت محدودی اجرا خواهد شد به نحوی که برای هر کالایی که سقف فروش آن تکمیل شود، سایت بسته شده و مصرف‌کنندگان می‌توانند برای مرحله بعدی، درخواست خود را ثبت نمایند.
منانی افزود: بر اساس این طرح، قیمت به صورت قطعی خواهد بود و با تغییرات قیمتی خریدار ملزم به پرداخت اضافه نخواهد بود همچنین به ازای هر ماه دو درصد تخفیف به خریدار داده می شود. در این طرح مصرف‌کننده با مراجعه به سایت اسنوا و واریز وجه می تواند یک سبد از محصولات لوازم خانگی را خریداری می‌کند.
وی اضافه کرد: بر اساس این طرح اگر تولیدکننده نتواند در موعد مقرر به تعهد خود عمل کند، ماهانه ۱۸ درصد جریمه به خریدار پرداخت خواهد کرد. قیمت‌های درج شده برای محصولات عرضه شده در این طرح مورد تایید سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان است و در سامانه ۱۲۴ ثبت شده است.

ارسال دیدگاه

نشریه
بانک و بیمه