پایگاه خبری فکر اقتصادی- افزایش ۵۴ درصدی درگیری با اشرار جانشین فرمانده ناجا از کاهش سرقت از بانک و طلافروشی، تجاوز به عنف و قتل در کشور خبر داد.  سردار اسکندر مؤمنی در گردهمایی کارآگاهان پلیس آگاهی که پیش از امروز در ستاد ناجا برگزار شد،  گفت: خوشبختانه شرایط امنیتی در کشور ما با اقدامات […]

پایگاه خبری فکر اقتصادی-

افزایش ۵۴ درصدی درگیری با اشرار

جانشین فرمانده ناجا از کاهش سرقت از بانک و طلافروشی، تجاوز به عنف و قتل در کشور خبر داد.

 سردار اسکندر مؤمنی در گردهمایی کارآگاهان پلیس آگاهی که پیش از امروز در ستاد ناجا برگزار شد،  گفت: خوشبختانه شرایط امنیتی در کشور ما با اقدامات انجام شده از سوی ماموران پلیس مطلوب و قابل قبول است.

وی با ارائه آمارهایی از وضعیت جرائم در کشور اظهارکرد: در سالجاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، سرقت از بانک 71 درصد، سرقت از طلافروشی 17 درصد، سرقت مسلحانه 11 درصد، قتل 13 درصد و تجاوز به عنف 23 درصد کاهش داشته است.
مؤمنی با بیان اینکه تنها در برخی موارد مانند سرقت‌های خرد افرایش داشته‌ایم، گفت: به عنوان مثال سرقت موتورسیکلت 3 درصد افزایش داشته است.

به گفته سردار مؤمنی، در نیمه نخست امسال 360 تن انواع موادمخدر کشف شده است.

افزایش ۵۴ درصدی درگیری با اشرار

“ایران ۹۷” امن‌تر از “ایران ۹۶” است

جانشین فرمانده ناجا در ادامه با بیان اینکه آمار شهدای پلیس در شش ماهه امسال در مقایسه با ۶ ماهه پارسال ۲۳ درصد کاهش داشته است، گفت: درگیری با اشرار نیز طی این مدت افزایش ۵۴ درصدی داشته است.

به گزارش ایسنا، سردار مؤمنی به آمار اقدامات پلیس در برخورد با قاچاق کالا و ارز اشاره کرد و گفت: در مورد کالای قاچاق کشفیات ما ۹۹ درصد افزایش داشته است و ارزش ریالی اقلام مکشوفه نیز بالغ بر ۴۰۰۰ میلیارد تومان است‌.

وی ادامه داد: کل پرونده‌های ما در این حوزه نیز ۵ درصد افزایش داشته و درعین حالا پرونده‌های بالای ۵۰۰ میلیون تومان ما افزایش ۴۵ درصدی داشته است.

سردار مؤمنی با بیان اینکه جعل و کلاهبرداری نیز به ترتیب ۲ و ۲۵ درصد کاهش داشته است، اظهارکرد: در مجموع براساس بررسی شاخص‌های امنیتی، ایران ۹۷ امن تر از ایران ۹۶ است.

جانشین فرمانده ناجا در بخش دیگری از سخنان خود به نتایج نظرسنجی‌های مختلف درمورد موقعیت پلیس اشاره کرد و گفت: ۸۷ درصد مردم از امنیت کشور رضایت دارند.

وی با اشاره به شرایط کاری کارآگاهان تصریح کرد: یک کارآگاه برای فعالیت به آرامش و تمرکز احتیاج دارد. کارآگاهان افراد نکته سنج و جامع نگری هستند.

سردار مؤمنی افزود: مساله دیگر دانش و تجربه است، مجرمان با پیشرفت تکنولوژی از علم و دانش روز بهره می‌برند و پلیس هم باید به این دانش مجهز باشد.

افزایش ۵۴ درصدی درگیری با اشرار

image_pdfimage_print
دسته بندی: اجتماعی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد