پایگاه خبری فکر اقتصادی-باید این هشدار از سوی مقامات مسقط جدی گرفته شود که این رفتار، نه تنها نتیجه ای مانند تجربه انور سادات در صلح با اسرائیل نخواهد داشت که هیچ سودی عاید جهان اسلام و مسئله فلسطین نخواهد کرد. محمد قادری: پس از سفر بنیامین نتانیاهو به مسقط که با هدف ایجاد اختلاف […]

پایگاه خبری فکر اقتصادی-باید این هشدار از سوی مقامات مسقط جدی گرفته شود که این رفتار، نه تنها نتیجه ای مانند تجربه انور سادات در صلح با اسرائیل نخواهد داشت که هیچ سودی عاید جهان اسلام و مسئله فلسطین نخواهد کرد.

محمد قادری: پس از سفر بنیامین نتانیاهو به مسقط که با هدف ایجاد اختلاف میان کشورهای مسلمان و سرپوش نهادن به کشتار مردم فلسطین به ویژه در باریکه غزه انجام شد، امروز یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان در نشست امنیتی «گفتگوی منامه» در بحرین حاضر شد و سخنرانی کرد.

سخنان بن علوی که آشکارا تحت فشار آمریکایی ها برای ایجاد فضایی مناسب به نفع رژیم صهیونیستی ایراد شد حاوی نکاتی بود که بعید است هیئت حاکمه شیخ نشین عمان از تبعات آن بی اطلاع باشند.

در این باره نکاتی هست که دولت عمان باید بدان توجه داشته باشد:

۱ـ رژیم صهیونیستی به ویژه شخص نتانیاهو که خود را به دروغ نماینده یهودیان می نامد و این روزها دست به گریبان انواع و اقسام مشکلات داخلی و منطقه ای است تنها راه نجات خود از نابودی حتمی را در ایران هراسی و سرپوش گذاشتن بر جنایاتی می بیند که در ۷۰ سال گذشته علیه بشریت انجام داده است.

حمایت همه جانبه دونالد ترامپ از این رژیم غاصب نیز نه تنها در راستای حل مشکلات منطقه غرب و جنوب غرب آسیا نیست که با هدف بسترسازی برای تحقق سناریوی شوم معامله قرن و تمام کردن مسئله فلسطین به نفع غاصبان این سرزمین مقدس صورت می گیرد.

۲ـ در شرایط کنونی که به دلیل رفتارهای غیرمتعارف آمریکا و متحدان منطقه ایش، یک اجماع جهانی نسبی علیه آنان شکل گرفته، طبیعی است که برنامه های آنان به ویژه در مورد فلسطین با مشکل مواجه شده و اختلاف افکنی و سوء استفاده از وجهه مثبت کشوری چون عمان یکی از آخرین تلاش های آنها برای تغییر فضای جهانی و تاخیر در عاقبت محتوم به شکست و نابودی آنها است.

۳ـ با توجه به میزبانی سلطان قابوس از نتانیاهو و سخنان یوسف بن علوی در منامه از یک سو و شخصیت غیر قابل اعتمادی چون ترامپ از سوی دیگر، باید این هشدار از سوی مقامات مسقط جدی گرفته شود که این رفتار، نه تنها نتیجه ای مانند تجربه انور سادات در صلح با اسرائیل نخواهد داشت که هیچ سودی عاید جهان اسلام و مسئله فلسطین نخواهد کرد. پس نگذارید نامتان در تاریخ به عنوان منجی یک رژیم جعلی غاصب ضد بشری ثبت و ضبط شود و آیندگان از شما به بدی یاد کنند.

image_pdfimage_print
دسته بندی: یادداشت برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد