پایگاه خبری فکر اقتصادی-شبکه خبری سی ان ان گزارش داد : آتش سوزی گسترده در کالیفرنیا تاکنون 44 کشته برجای گذاشته و موجب تخلیه نزدیک به 60 هزار نفر از ساکنان این ایالت آمریکا شده است. این شبکه تلویزیونی افزود:شدت آتش سوزی ها به اندازه ای بود که شهر ‘پارادایز’ (Paradise) واقع در بخش ‘بوت’ […]

پایگاه خبری فکر اقتصادی-شبکه خبری سی ان ان گزارش داد : آتش سوزی گسترده در کالیفرنیا تاکنون 44 کشته برجای گذاشته و موجب تخلیه نزدیک به 60 هزار نفر از ساکنان این ایالت آمریکا شده است. این شبکه تلویزیونی افزود:شدت آتش سوزی ها به اندازه ای بود که شهر ‘پارادایز’ (Paradise) واقع در بخش ‘بوت’ (butte) در شمال ایالت کالیفرنیا در مدت هشت ساعت از بین رفت.
بنابراین گزارش، بیشترین تلفات مربوط به کانون آتش سوزی موسوم به’کمپ فایر’ (Camp Fire) در نواحی شمالی ایالت کالیفرنیا قرار دارد.
هم اکنون سه کانون آتش سوزی موسوم به کمپ فایر در ‘وولزی فایر’( Woolsey Fire) و ‘هیل فایر’ (The Hill Fire) قرار دارد که پهنه ای حدود 214هزار و 531 جریب برابر با 86 هزار و 817 هکتار را در برگرفته است.
سی ان ان گزارش داد:آتش سوزی درنواحی ‘ساکرامنتو’و ‘ردینگ’ (Redding) در شمال ایالت کالیفرنیا موجب آوراگی نزدیک به 54هزار نفر از ساکنان این نواحی و از میان رفتن هفت هزار ساختمان مسکونی و تجاری شده است.
بنابراین گزارش، درکانون آتش سوزی وولزی فایر که دو شهرستان ‘لس آنجلس’ و ‘ ونچورا’ را در بر می گیرد 57 هزار واحد مسکونی و تجاری با خطر مواجه بوده و تاکنون 435 سازه ساختمانی بر اثر آتش سوزی از بین رفته است.
آتش سوزی های اخیر از هشتم نوامبر برابر با پنجشنبه 17 آبان ماه دراین بخش از آمریکا آغاز شد و سی ان ان وزش بادهای خشک را عامل شدت یافتن این آتش سوزی ها عنوان کرده بود.
ایالت کالیفرنیا هر ساله شاهد وقوع چنین آتش سوزی های بوده و آتش سوزی موسوم به ‘بل ایر’ (Bel Air) در نوامبر سال 1961میلادی بعنوان یکی از مخربترین آتش سوزی ها در چند دهه اخیر به شمار می رود.
تغییرات آب و هوایی موجب بدتر شدن وقوع آتش سوزی ها گردیده، یک پژوهش در سال 2016 نشان داد که تغییرات آب و هوایی موجب دو برابر شدن سطح زمینهای سوخته در غرب آمریکا از دهه 1980 تا کنون شده است.
آتش سوزی تنها فجایع طبیعی نیست که تغییرات آب و هوایی موجب وخیم تر شدن آن می شود. موج گرما از جمله مرگبارترین فجایع طبیعی در آمریکا هستند و به علت انتشار گازهای آلاینده گلخانه ای ، بروز این امواج گرما نیز بیشتر و شدیدتر شده است.
این درحالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا فارغ از هشدارهای جهانی در ژوئن 2017 برابر با خرداد ماه 1396 از توافق آب و هوایی پاریس خارج شد.

image_pdfimage_print
دسته بندی: اجتماعی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد