پایگاه خبری فکر اقتصادی- دستیار رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی می گوید: پیگیری ها برای بازگشت به تحصیل دانشجویان ستاره دار با ارائه یک لایحه اصلاحی در قانون سنجش و پذیرش دانشجو ادامه دارد. شهیندخت مولاوردی با اشاره به تاکید رئیس جمهوری در خصوص حق دانشجویان ستاره دار برای تحصیل در دانشگاه ها، اظهار […]

پایگاه خبری فکر اقتصادی- دستیار رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی می گوید: پیگیری ها برای بازگشت به تحصیل دانشجویان ستاره دار با ارائه یک لایحه اصلاحی در قانون سنجش و پذیرش دانشجو ادامه دارد.
شهیندخت مولاوردی با اشاره به تاکید رئیس جمهوری در خصوص حق دانشجویان ستاره دار برای تحصیل در دانشگاه ها، اظهار کرد: تاکید حجت الاسلام روحانی در خصوص موانع و بهانه های منجر به ستاره دار شدن دانشجویان است که نباید این موارد را داشته باشیم.
وی افزود: در همین زمینه پیگیری هایی انجام دادیم و لایحه اصلاحی قانون سنجش و پذیرش دانشجو به مجلس شورای اسلامی ارائه شد که هنوز به تصویب نرسیده است.
مولاوردی تاکید کرد: نباید در شرایطی قرار بگیریم که انواع سلیقه ها و نگرش ها منجر به بازماندن از تحصیلات عالی و محرومیت از تحصیلِ دانشجویان ستاره دار شود.
دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی در مورد دیگر تاکیدات روحانی در خصوص حقوق دانشجویان، گفت: تاکید دیگر ایشان بر امنیتی نشدن دانشگاه ها است و اینکه در دانشگاه ها فضای امن می خواهیم و با فضای امنیتی مخالفیم. البته باید دید وزارت علوم مورد حل مشکل چه برنامه ریزی هایی در دست اقدام دارد.
مولاوردی در پاسخ به این سوال که الزامات امنیتی نشدن دانشگاه ها چگونه از سوی دولت پیگیری می شود، توضیح داد: با توجه به اینکه وزیر علوم هم همین نگاه را نسبت به دانشگاه دارد، از طریق دستیار وزیرعلوم دائم در حال پیگیری این ساز و کار هستیم. این موضوع باید طبق نظر و رویکرد رئیس جمهور انجام شود.
دستیار رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی در ادامه با اشاره به تدوین منشور حقوق دانشگاهیان، گفت: علاوه بر منشور حقوق دانشجویی باید منشور حقوق دانشگاهیان هم در دستور کار وزارت علوم قرار گیرد چرا که در دانشگاه علاوه بر دانشجویان، اعضای هیات علمی و کارکنان هم فعالیت می کنند.
یادآور می شود: هیأت دولت به تازگی لایحه ای برای افزودن به قانون سنجش و پذیرش دانشجو به مجلس شورای اسلامی ارائه داده است.

image_pdfimage_print
دسته بندی: اجتماعی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه
۱ دیدگاه
  1. چاپ مقاله

    سلام تشکر بابت ارائه مطالب زيبا و دلپسندتون بسيار لذت بردم از سايت شما

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد