پایگاه خبری فکر اقتصادی-رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروی های مسلح گفت: هدف از معرفی مشمولان لیسانس و بالاتر به شرکت های دانش بنیان، فراهم شدن زمینه اشتغال جوانان تحصیلکرده پس از سربازی است. سردار موسی کمالی افزود: این دسته از مشمولان ضمن مهارت و تجربه آموزی، در شرکت های دانش بنیان مشغول به […]

پایگاه خبری فکر اقتصادی-رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروی های مسلح گفت: هدف از معرفی مشمولان لیسانس و بالاتر به شرکت های دانش بنیان، فراهم شدن زمینه اشتغال جوانان تحصیلکرده پس از سربازی است. سردار موسی کمالی افزود: این دسته از مشمولان ضمن مهارت و تجربه آموزی، در شرکت های دانش بنیان مشغول به کار می شوند یا بعد از اتمام دوره های مهارت آموزی به صورت مستقل برای خود کسب و کاری راه می اندازند.
وی اضافه کرد: البته مشمولانی که به این شرکت ها معرفی می شوند با فعالیت این شرکت ها بیگانه نیستند و قبل از آغاز دوره سربازی با این شرکتها به نوعی در ارتباط بوده یا همکاری داشته اند.
رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح افزود: در اجرای این طرح اولویت با آن دسته از جوانانی است که با این شرکت ها همکاری داشته اند. بر این اساس به آن ها پیشنهاد می شود دوره سربازی خود را در عین اینکه به همکاری خود با این شرکت ها ادامه می دهند، در این موسسات سپری کند.
سردار کمالی ادامه داد: بیش از سه هزار شرکت دانش بنیان فعال است که یکسری از جوانان از اعضای فعال این موسسات هستند که می توانند دوره سربازی خود را در این شرکت ها به اتمام برسانند.
سردار کمالی افزود: معرفی مشمولان به شرکت های دانش بنیان در سه گروه صورت گرفته است. دسته اول محققان هستند که تاکنون حدود 100 نفر به صورت آزمایشی به شرکت های دانش بنیان معرفی شده اند.
رئیس اداره سرمایه انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: بکارگیری مشمولان محقق در شرکت های دانش بنیان، رویکرد جدید خدمت سربازی است یعنی دانشجویان محصل در مقطع فوق لیسانس یا فارغ التحصیلان مقاطع بالاتر می توانند از طریق شرکت های دانش بنیان پروژه دریافت کنند و پس از بررسی پروژه آنان توسط کمیته ارزیابی، میزان کسر خدمت آنان تعیین می شود.
وی ادامه داد: گروه دوم این طرح، اعضای تاثیرگذار در شرکت های دانش بنیان هستند که طبق تفاهم های صورت پذیرفته به صورت آزمایشی، حدود 500 نفراز مشمولان دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر به شرکت های دانش بنیان اختصاص یافته اند. این افراد می توانند مدت خدمت سربازی خود را به مدت 24 ماه در این شرکت ها سپری کنند.
سردار کمالی درباره دسته سوم گفت: با موافقت فرمانده معظم کل قوا شرایطی ایجاد شده که کارکنان وظیفه متخصص دارای مدرک لیسانس و بالاتر، بتوانند 6 ماه آخر خدمت سربازی خود را در شرکت های دانش بنیان سپری کنند که ضوابط اجرایی این تفاهمنامه از سوی ستاد کل در حال تهیه و ابلاغ است، همچنین مدت خدمت سربازی این دسته از مشمولان متناسب با محل خدمت قبلی سرباز است. یعنی اگر سرباز امریه بوده، 24 ماه و اگر به عنوان سرباز عادی در نیروهای مسلح خدمت کرده،21 ماه مدت خدمت وی خواهد بود.
سردار کمالی گفت: مشمولان باید برای اطلاع بیشتر از شرایط این طرح و ثبت نام به سایت معاونت علمی ریاست جمهوری با عنوان سینا-سامانه یکپارچه مراجعه کنند.

image_pdfimage_print
دسته بندی: اجتماعی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد