پایگاه خبری فکر اقتصادی-رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به ظرفیت روحانیون مستقر در مناطق محروم از اعلام آمادگی این سازمان برای همکاری با آموزش و پرورش به منظور حضور در مدارس مناطق محروم به جای معلمهای حق التدریسی خبر داد. حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه تخصصی «مدیریت […]

پایگاه خبری فکر اقتصادی-رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به ظرفیت روحانیون مستقر در مناطق محروم از اعلام آمادگی این سازمان برای همکاری با آموزش و پرورش به منظور حضور در مدارس مناطق محروم به جای معلمهای حق التدریسی خبر داد. حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه تخصصی «مدیریت مسجد» با اشاره به اینکه در بعضی از روستاها مشکل معلم حق‌التدریسی داریم، گفت: در مناطق محروم یک معلم حق التدریسی باید مسافتی طولانی را طی کند و معمولا از میزان حق التدریس خود هم ناراضی است در حالی که آموزش و پرورش می‌تواند از روحانیون مستقربه‌عنوان معلم در مناطق محروم کشور استفاده کند.
وی با بیان اینکه در زمینه ساماندهی امور مساجد باید از فرصت‌ها و ظرفیت‌های موجود استفاده بهینه کرد، یادآور شد: مدارس علوم و معارف اسلامی «صدرا» عمدتا در مناطق محروم احداث شده اند که در استفاده از ظرفیت‌های این مدارس هم نباید غفلت کرد.
حجت‌الاسلام قمی در نشستی مشترک با حجت‌الاسلام محمد جواد حاج علی اکبری رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد و محمد مخبر دزفولی رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) مقررکردند تا کارگروه مشترکی میان سازمان تبلیغات اسلامی، مرکز رسیدگی به امور مساجد و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در زمینه ساماندهی امور مساجد تشکیل شود.
نمایشگاه تخصصی «مدیریت مسجد» به همت مرکز رسیدگی به امور مساجد با عناوین و موضوعاتی همچون تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه مسجد، مسجد و دهه شصت، شهدای محراب، مسجد ضرار، نگاهی آماری به وضعیت مساجد، روند برنامه ریزی راهبردی مساجد، مسجدکالا، مجموعه اسناد و منابع مسجد و خادم مسجد 20 تا30 آبان ماه 1397 در بزرگراه رسالت، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حسینیه الزهراء (س) برپا شده است.

image_pdfimage_print
دسته بندی: هنری برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد