پایگاه خبری فکر اقتصادی- بانک ملی ایران ادعای دفتر کنترل دارایی های خارجی خزانه داری آمریکا درباره نقل و انتقال غیرقانونی مالی از شعبه عراق را رد و تاکید کرد «همه فعالیت های این شعبه زیر نظر ارکان صلاحیت دار بانک مرکزی عراق قرار دارد». انک ملی ایران عصر چهارشنبه با صدور اطلاعیه ای نسبت به […]

پایگاه خبری فکر اقتصادی- بانک ملی ایران ادعای دفتر کنترل دارایی های خارجی خزانه داری آمریکا درباره نقل و انتقال غیرقانونی مالی از شعبه عراق را رد و تاکید کرد «همه فعالیت های این شعبه زیر نظر ارکان صلاحیت دار بانک مرکزی عراق قرار دارد».

انک ملی ایران عصر چهارشنبه با صدور اطلاعیه ای نسبت به خبر منتشر شده از سوی دفتر کنترل دارایی های خارجی خزانه داری آمریکا و بازنشرهای بعدی در فضای مجازی درباره قرار گرفتن نام این بانک در فهرست تحریم های دولت آمریکا، واکنش نشان داد.

در این اطلاعیه آمده است: فعالیت واحدهای بانک ملی ایران در کشورهای منطقه و سایر نقاط دنیا بر اساس قوانین تجارت بین الملل و مقررات کشورهای محل استقرار و زیر نظر بانک مرکزی آن کشورها در هفت دهه گذشته مسبوق به سابقه بوده و در کشورهای حوزه خلیج فارس نیز قریب به 50 سال دارای سابقه فعالیت است.
بانک ملی ایران در اطلاعیه خود یادآوری کرد: سال 1385 مقارن با سال 2007 میلادی شعبه بانک ملی ایران در عراق به عنوان یک اقدام حرفه ای- توسعه ای برای ارائه خدمات متعارف بانکی و پس از طی تشریفات قانونی و مجوز کشور میزبان تاسیس شد و فعالیت های آن زیر نظر ارکان صلاحیت دار بانک مرکزی عراق قرار دارد که تاکنون حسب ممیزی های کشور میزبان، عملکرد آن به نحو صحیح و متعارف ارزیابی شده است.
«از این رو ادعای دفتر کنترل دارایی خارجی خزانه داری آمریکا مبنی بر تاسیس شعبه برای ارسال وجه به شبه نظامیان عراق به دور از واقعیت و مصادره به مطلوب بوده و با اغماض از وسعت مرز مشترک 2 کشور و تبادلات تاریخی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی دوجانبه و تغافل از حضور مستمر و متقابل زائران 2 کشور و ضرورت استفاده از خدمات بانکی، اظهار شده است».
در پایان اطلاعیه بانک ملی ایران تاکید شده است «ضمن رد ادعای نقل و انتقال غیرقانونی وجوه به هر میزان،اصولا مجموع تراکنش های مالی این شعبه با مبالغ میلیارد دلاری ادعایی خزانه داری آمریکا هیچ تناسبی ندارد و تحقق آن محال بوده است».

image_pdfimage_print
دسته بندی: اقتصادی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد