پایگاه خبری فکر اقتصادی- معاون امور زراعی وزارت جهادکشاورزی گفت: تعیین نرخ ١٦٠٠ تومانی خرید تضمینی گندم توسط دولت، با توجه به نرخ تورم، افزایش هزینه های تولید و تامین نهاده های تولید با ارز رسمی ٤٢٠٠ تومان منطقی است و نگرانی در این زمینه نداریم. «عباس کشاورز» روز چهارشنبه در حاشیه برنامه بزرگداشت روز جهانی […]

پایگاه خبری فکر اقتصادی- معاون امور زراعی وزارت جهادکشاورزی گفت: تعیین نرخ ١٦٠٠ تومانی خرید تضمینی گندم توسط دولت، با توجه به نرخ تورم، افزایش هزینه های تولید و تامین نهاده های تولید با ارز رسمی ٤٢٠٠ تومان منطقی است و نگرانی در این زمینه نداریم.

«عباس کشاورز» روز چهارشنبه در حاشیه برنامه بزرگداشت روز جهانی خاک در محل وزارت جهاد کشاورزی در جمع خبرنگاران افزود: از نظر من این نرخ برای خرید گندم مناسب است اما به طور قطع اگر تغییراتی در هزینه های تولید ایجاد شود، دولت به آن توجه خواهد کرد.

وی تصریح کرد: در بحث قیمت گذاری گندم مسائل مختلف از جمله منافع ملی کشور، شرایط کشاورزان، نرخ تورم و هزینه های تولید در نظر گرفته می شود اما ممکن است ما با نظرات متفاوتی مواجه باشیم.
وی اظهارداشت: نظرخواهی ها نشان می دهد که کشاورزان از قیمت خرید تضمینی ١٦٠٠ تومانی راضی هستند.
کشاورز درباره پیش بینی میزان تولید گندم در سال زراعی جاری نیز گفت: اکنون میزان سطح زیرکشت گندم ٢ درصد از برنامه ما جلوتر است به گونه ای که تاکنون ٢ میلیون هکتار کشت آبی و ٣.٩ میلیون هکتار زیرکشت دیم رفته است.
وی وضعیت بارندگی های را مناسب توصیف کرد و گفت: سطح بارندگی ها در سه استان کمتر از حد متوسط و در ٢٩ استان بیش از متوسط بوده است.

** بازنشسته ام اما با مجوز ماندگار شدم
وی در پاسخ به اینکه آیا شما مشمول قانون منع بکارگیری بازنشستگان شده اید؟ گفت: «من هم شامل این قانون هستم اما طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب و دستور وزیر جهادکشاورزی در سمت خود باقی مانده ام و به کار خود ادمه خواهم داد.»
همایش روز جهانی خاک امروز با حضور معاونان و مسئولان وزارت جهاد کشاورزی و همچنین نماینده فائو در ایران در حال برگزاری است.

image_pdfimage_print
دسته بندی: اقتصادی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد