ساختمان جدید شعبه و مرکز درمانی تامین اجتماعی قشم مورد بهره برداری قرار گرفت در سومین روز ازدهه مبارک فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با حضور سرپرست سازمان تامین اجتماعی ، استاندار هرمزگان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مقامات استانی، ساختمان جدید شعبه و مرکز درمانی تامین اجتماعی قشم مورد بهره برداری […]

ساختمان جدید شعبه و مرکز درمانی تامین اجتماعی قشم مورد بهره برداری قرار گرفت

ساختمان جدید شعبه و مرکز درمانی تامین اجتماعی قشم مورد بهره برداری قرار گرفت

در سومین روز ازدهه مبارک فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با حضور سرپرست سازمان تامین اجتماعی ، استاندار هرمزگان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مقامات استانی، ساختمان جدید شعبه و مرکز درمانی تامین اجتماعی قشم مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی،  محمد حسن زدا سرپرست سازمان تامین اجتماعی در آیین افتتاح مجتمع اداری درمانی قشم، این سازمان را مدال افتخار نظام جمهوری اسلامی توصیف کرد و گفت: تامین اجتماعی تنها سازمانی است که بدون نیاز به منابع عمومی و دولتی روی پای خود ایستاده و به ۴۲ میلیون نفر از جمعیت کشور خدمت رسانی می کند.

زدا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مدیرعامل فقید سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: امروز اینجا باید مردی می ایستاد و صحبت می کرد که جایش خالی است. هر چه زمان بیشتر می گذرد، فقدانش بیشتر احساس می شود. دکتر نوربخش نمونه بارز پاکدستی، اخلاص و پشتکار و صمیمیت بود.
وی ضمن تبیین دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی افزود: در بهمن 57 از هر پنج ایرانی یک نفر بیمه بود اما با تلاش و کوشش کارکنان تامین اجتماعی پس از گذشت 40 سال هم اکنون از هر دو نفر ایرانی یک نفر تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند.
به گفته زدا، در سال های پیش از انقلاب، فقط 90هزار نفر مستمری بگیر از تامین اجتماعی خدمات دریافت می کردند، در حالی که هم اکنون سه میلیون نفر مستمری بگیر هستند.
وی خاطرنشان کرد: سازمان تامین اجتماعی در حال حاضر مدال افتخار نظام جمهوری اسلامی است؛ زیرا تنها سازمانی است که بدون نیاز به منابع عمومی و منابع جاری دولتی روی پای خود ایستاده، پرچمش بالاست و 42 میلیون ایرانی را در 1000 واحد بیمه ای و 500 واحد درمانی تحت پوشش خود دارد.
سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: این سازمان هم اکنون 75هزار نفر پرسنل دارد و با استقلال کامل اداری و مالی در حال فعالیت است.
زدا با اشاره به جایگاه و رسالت مهم و حساس  تامین اجتماعی تصریح کرد: بودجه جاری دولت برای سال 98، رقمی حدود 400هزار میلیارد تومان با پشتوانه نفت، گاز, انرژی, مالیات، صادرات، پتروشیمی و … برآورد شده این در حالی است که بودجه سازمان تامین اجتماعی به تنهایی 120 هزار میلیارد تومان فقط با پشتوانه حق بیمه مردم است.
سرپرست سازمان تامین اجتماعی از نمایندگان مجلس و سایر مسئولان خواست تا شرایط را فراهم نمایند که این مدال افتخار نظام به بالندگی خود ادامه دهد. تامین اجتماعی قوی مصداق بارز یک کشور توسعه یافته است و مکانیزمی اثرگذار برای کنترل و تقسیم ثروت و توزیع فقر است.
زدا بیان کرد: درمانگاهی که امروز افتتاح شد و مجموعه اداری که به بهره برداری رسید، هدیه تامین اجتماعی به مردم خوب، صمیمی، خونگرم مردم هرمزگان ساکن شهرستان قشم است.
وی از همکاران نیز خواست که شرایطی را فراهم نمایند تا مردم تامین اجتماعی را خانه امن خود بدانند.
سرپرست سازمان تامین اجتماعی در همین رابطه اظهار داشت: بیمار و بیمه شده ای که به مراکز ما مراجعه می کند، توجه و احترام و کرامت انسانی توقع دارد.

وی اضافه کرد: اگر در مجموعه های تامین اجتماعی امکانات خوب با روی گشاده و باز توام شود،  مردم احساس می کنند که این مکان خانه امید آنهاست.

استاندار هرمزگان:
خدمات تامین اجتماعی در هرمزگان مایه امیدواری است/ دکتر نوربخش خدمتگزاری صدیق و با اخلاق بود

استاندار هرمزگان نیز در این مراسم گفت: 54درصد از جمعیت استان هرمزگان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند که این خدمات رسانی گسترده به مردم، مایه امیدواری و خوشحالی است.
فریدون همتی اظهار داشت: این مجموعه با امکانات جدید یک ساختمان اداری نیست بلکه یک مرکز خدمات رسانی برای رفاه بیمه شدگان و جامعه تحت پوشش است.
وی ضمن گرامیداشت و خاطره مدیرعامل فقید سازمان تامین اجتماعی افزود: زنده یاد دکتر نوربخش خدمتگزاری صدیق و با اخلاق بود. خداوند روح آن مرحوم را شاد کند و نامش به عنوان یک خدمتگزار به ملت ایران در بین مردم زنده است.
استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: تامین اجتماعی از سازمان های مهم و اثرگذار خدمت دهنده به مردم است که جا دارد از تلاش شبانه روزی همه کارکنان این سازمان تشکر کنیم.

وی ضمن اشاره به دستاورها و اقدامات سازمان تامین اجتماعی در هرمزگان در زمینه مباحث بیمه ای و درمانی، ابراز امیدواری کرد، با توسعه سرمایه گذاری های صورت گرفته در زمینه ایجاد بیمارستان و مجموعه های خدمات درمانی علاوه بر جمعیت تحت پوشش، سایر اقشار مردم نیز از امکانات و خدمات مراکز خدماتی تامین اجتماعی بهره مند شوند.
همتی در پایان گفت: آقای زدا سرپرست سازمان تامین اجتماعی سال ها در استان هرمزگان خدمت کرده است و ما او را یک هرمزگانی می دانیم.
در بخش دیگری از این مراسم، “علیرضا نصری” فرماندار شهرستان قشم نیز طی سخنانی به تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی در این شهرستان از جمله در حوزه تامین اجتماعی پرداخت.

مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان اعلام کرد:
افزایش 15 برابری بیمه شدگان و 40 برابری مستمری بگیران در 40 ساله انقلاب/ تبدیل شعبه قشم به واحد نمونه ارایه خدمات حضوری و غیرحضوری

مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان ضمن تشریح دستاوردهای 40 ساله انقلاب در این استان، از راه اندازی مجتمع اداری درمانی قشم به منظور سرعت بخشی به ارایه خدمت، سازماندهی بهتر منابع انسانی، افزایش توان پاسخگویی به مراجعین و ارتقای کیفیت خدمات درمانی تخصصی خبر داد.
سید فاضل حیدری بلوکی در آیین بهره برداری از مجتمع اداری درمانی قشم به ارایه گزارش مقایسه ای از وضعیت خدمات این سازمان بیمه گر در استان هرمزگان در دوره های پیش و پس از انقلاب اسلامی پرداخت و اظهار داشت: تعداد واحدهای بیمه ای در سال های پیش از انقلاب، منحصر به یک واحد در بندرعباس و دو نمایندگی دیگر در میناب و جزیره لاوان بود اما هم اکنون 40 واحد بیمه ای در نقاط مختلف استان فعالیت دارند.
وی افزود: پیش از انقلاب هیچ واحد درمانی متعلق به تامین اجتماعی در هرمزگان نداشتیم اما به برکت انقلاب اسلامی هم اکنون 9 واحد درمانی شامل بیمارستان بزرگ خلیج فارس و هشت واحد درمانگاه تخصصی و عمومی به ارایه خدمت می پردازند.
حیدری بلوکی تعداد بیمه شدگان و افراد تحت تکفل آنها در سال 57 را نزدیک به 62 هزار نفر اعلام کرد و گفت: امروز افتخار این را داریم که بیش از 883 هزار نفر بیمه شده و افراد تحت تکفل را تحت پوشش قرار داده ایم که افزایش 15 برابری را در این شاخص شاهد هستیم.
وی اضافه کرد: از این رقم 325هزار نفر بیمه شده اصلی هستند که نسبت به مدت مشابه نه ماهه سال گذشته نزدیک به 4درصد افزایش داشته است.
مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان خاطرنشان کرد: تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، یکهزار و 273 نفر مستمری بگیر اصلی در هرمزگان تحت پوشش داشتیم که الان این عدد به 43هزار و 923 نفر رسیده که افزایش 40 برابری در این زمینه به ثبت رسیده است.
وی افزود: در حال حاضر، بیش از 54درصد از جمعیت استان و 51 هزار کارگاه را توانسته ایم زیر چتر حمایتی این سازمان بزرگ بیمه گر قرار دهیم.
حیدری بلوکی ارایه خدمات غیرحضوری و الکترونیکی به مخاطبان برای کاهش تعداد مراجعات به شعب را از جمله اقدامات مهم سال های اخیر برشمرد و گفت: در یک بررسی که در خصوص 24 فرآیند خدمتی که به بیمه شدگان ارایه می شود، الکترونیکی شدن سه فرآیند ارسال لیست حق بیمه، پرداخت برگ بیمه شدگان خاص و ابلاغ صورتحساب ها مورد پایش قرار گرفت که با این اقدام، بیش از 470هزار بار مراجعه به شعب کاهش یافته است.
به گفته وی، اجرای طرح ساختار نوین ارایه خدمت و استقرار میز خدمت در شعب نیز از دیگر اقدامات صورت گرفته طی دوسال اخیر است.
مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان در بخش دیگری از سخنانش، طرح بهسازی و توسعه مجتمع درمانی و اداری قشم را یکی از پروژه های بزرگ سازمان تامین اجتماعی در سطح استان دانست و افزود: این پروژه شامل زیباسازی محیط و متناسب سازی فضای کار با استانداردهای مختلف است که امروز با حضور جمعی از مسئولان سازمان و مقامات استانی به بهره برداری رسید.
وی ادامه داد: افزایش فضای درمانی در این مجموعه و تبدیل درمانگاه عمومی به مرکز تخصصی درمانی از دیگر دستاوردهای اجرای این پروژه بود. همچنین ایجاد آزمایشگاه، رادیولوژی و بخش های مامایی و دندانپزشکی در این مجتمع طی آینده ای نزدیک را شاهد خواهیم بود.
حیدری بلوکی اظهار داشت: در حوزه بیمه ای نیز تغییر و افزایش زیربنا متناسب با طرح ساختار نوین و استقرار میز خدمت جهت رفاه حال مراجعین در این مجموعه به انجام رسیده است؛ در طراحی چیدمان انسانی و فیزیکی شعبه قشم سعی شده به منظور سرعت بخشی به ارایه خدمت و سازماندهی بهتر منابع انسانی، افزایش توان پاسخگویی به مراجعین و جلوگیری از سردرگمی آنها صورت گیرد تا بستری مناسب برای افزایش میزان رضایت شرکای اجتماعی فراهم شود.
مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان در پایان گفت: اجرای این پروژه، ترکیب مناسبی از نیروی انسانی، فرآیند ارایه خدمت و فناوری اطلاعات را در کنار همدیگر قرار داده است. ساختار این شعبه به عنوان یک واحد نمونه و الگویی برای ارایه خدمات حضوری و غیرحضوری طراحی و پیاده سازی شده که در نهایت استقرار این مدل باعث ارتقای سطح خدمات خواهد شد.

همچنین، سرپرست سازمان تامین اجتماعی به همراه هیات همراه در این سفر از مرکز درمانی تامین اجتماعی امام رضا(ع) قشم بازدید کرد.

image_pdfimage_print
دسته بندی: گزیده برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد