پایگاه خبری فکر اقتصادی-مدیریت در نظام جمهوری اسلامی امانت است نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در اولین گردهمایی مسئولین حوزه نمایندگی ولی فقیه استانها وسازمانهای تابعه وزارت جهادکشاورزی با بیان این که مدیریت در نظام جمهوری اسلامی امانت است گفت: داشتن دانش، کارامدی، قانون گرایی، هم دردی با مردم، رعایت مرزهای اخلاقی، حریص […]

پایگاه خبری فکر اقتصادی-مدیریت در نظام جمهوری اسلامی امانت است

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در اولین گردهمایی مسئولین حوزه نمایندگی ولی فقیه استانها وسازمانهای تابعه وزارت جهادکشاورزی با بیان این که مدیریت در نظام جمهوری اسلامی امانت است گفت: داشتن دانش، کارامدی، قانون گرایی، هم دردی با مردم، رعایت مرزهای اخلاقی، حریص نبودن مدیر و زمان شناسی را لازمه مدیریت اسلامی است و مدیر اسلامی کم خرج ولی سودش زیاد است

نماینده ولی فقیه دروزارت جهاد کشاورزی در این گردهمایی گفت:امسال توسط رهبری انقلاب سال رونق تولیدنام گذاری شده است که این نام ها با مطالعات وکارشناسی های زیاد انجام میشود که ریل گذاری برای کارها و برنامه های یکساله یا چندساله کشور انجام میشود.

ایشان در جمع مسؤلین حوزه نمایندگی ولی فقیه در استان‌ها و سازمان های تابعه اشاره کرد و تاکید داشت: امسال سال رونق تولید است و باید رسالت ومسئولیت خود را بشناسیم ونقش خودمان رادر اعتلای جامعه به دست آوریم وبراساس آن تلاش کنیم .

وی افزود: کارهایی که پشتوانه علمی نداشته باشد ختم به خیر نمی‌شود و اگر دانشی باشد که سود نداشته باشد و به کار نیاید فایده‌ای نخواهد داشت بنابراین باید در جایی قرار بگیریم تا دانش و اطلاعات ما مثمر ثمر باشد.

در ادامه تقوی مسئله مهم دیگر را بیانیه گام دوم دانست و اظهار داشت: این بیانیه چنان بادقت وکارشناسانه طراحی شده است که راه را برای مدیران ،دولت و همه مسئولین هموار میکند.

وی مسئله سوم را نگاه به گذشته وسال ۹۷ بیان کرد وگفت:ماباید از گذشته تجربه بگیریم ونقاط ضعف را شناسایی وبرطرف کنیم ونقاط قوت را تقویت کنیم.

در ادامه وی تصریح کرد: منظور از خواندن تاریخ را قصه خوانی ندانست وفهم تحلیل تاریخ را مهم ارزیابی کردوگفت: آنچه مورد اهمیت است قدم اول تحلیل قدم دوم تعلیل وقدم سوم تغییر میباشد که باید در بیان مسائل گذشته به این ها توجه کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین تقوی در ادامه به چند تذکر مدیریت نبوی -علوی برپایه حکومت اسلامی خاطرنشان کرد و گفت: صلاحیت داشتن،اهلیت داشتن،شایستگی داشتن،کفایت داشتن مهمترین شاخصه مدیریت اسلامی است.

وی داشتن دانش ،کارامدی،قانون گرایی ،هم دردی با مردم ،رعایت مرزهای اخلاقی،حریص نبودن مدیر وزمان شناسی را لازمه مدیریت اسلامی برشمرد و اظهار داشت:مدیر اسلامی کم خرج ولی سودش زیاد است.

نماینده رهبری در وزارت جهاد کشاورزی درپایان به حضور گروه های جهادی و اقدامات مهم آنها در مناطق سیل زده اشاره کرد و گفت: در ماجرای سیل‌های اخیر استان‌های مختلف نیز این گروه‌ها در پاسخ به منویات رهبر انقلاب به کمک سیل زدگان شتافتند و اقدامات مهم و کارآمدی در راستای کمک به مناطق سیل زده انجام داده اند که آن یکی از آیتم های مدیریت اسلامی است.

اولین گردهمایی مسئولین حوزه نمایندگی ولی فقیه استانها وسازمانهای تابعه وزارت جهادکشاورزی در سالن شهیدان نعمتی جم بمدت دو روز از تاریخ ۲۴ و ۲۵ فروردین ماه برگزارشد

image_pdfimage_print
دسته بندی: گزیده برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد