نشست فوق العاده معاونین کمیسیون اجتماعی و فرهنگی مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران با موضوع همیاری به هموطنان مناطق سیل زده برگزار شد. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مجمع کلانشهرها، این نشست با حضور کمال مرادی دبیر کل این مجمع، محمد عیدی رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی و محمد ابراهیم عمویی دبیر کمیسیون […]

نشست فوق العاده معاونین کمیسیون اجتماعی و فرهنگی مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران با موضوع همیاری به هموطنان مناطق سیل زده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مجمع کلانشهرها، این نشست با حضور کمال مرادی دبیر کل این مجمع، محمد عیدی رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی و محمد ابراهیم عمویی دبیر کمیسیون فرهنگی و اجتماعی این مجمع و معاونین فرهنگی و اجتماعی کلانشهرهای ایران برگزار شد.
در این نشست کمال مرادی با اشاره به لزوم همدلی و همیاری به مردم و مسئولین مناطق آسیب دیده گفت : با توجه به اینکه اغلب بحران ها علاوه بر خسارات مادی دارای اثرات و آسیب های اجتماعی و معنوی برای ساکنین آن مناطق هستند لزوم پشیبانی و حمایت های فرهنگی و اجتماعی در این نقاط ضروری به نظر می رسد از این جهت حضور عوامل معاونت های فرهنگی به عنوان تاثیر گذار ترین حوزه در مناطق سیل زده باید استمرار و تداوم داشته باشد.

دبیر کل مجمع شهرداران مجمع کلانشهر ها در ادامه از تشکیل پویش اجتماعی با عنوان هشتک “بهار همدلی – منتظران خورشید ” همزمان با نیمه شعبان به منظور هدایت و یکپارچه سازی جشن ها و برنامه ها در مناطق آسیب دیده از سیل خبر داد و افزود: از سوی دیگر در این نشست مقرر شد در فضاسازی شهری و اطلاع رسانی از طراحی های واحد استفاده شود تا اثر بخشی بیشتری داشته باشد.

مرادی در ادامه با اشاره به تجربه ی حضور چهره های مطرح از جمله هنرمندان و ورزشکاران در زلزله ی کرمانشاه برای جذب کمک های مردمی گفت : در این جلسه مقرر شد معاونین فرهنگی و اجتماعی ضمن هماهنگی با سایر سازمان ها و نهادهای خدمات رسان و همچنین چهره های مطرح برای کمک به مناطق سیل زده همگرایی و هم افزایی ایجاد شود.

وی سفر معاون فرهنگی و اجتماعی کلانشهر اهواز به عنوان سفیر همدلی به کلانشهرهای دیگر برای تشریح نیازمندی ها و انتقال مسائل و مشکلات را از دیگر تصمیمات این نشست عنوان کرد و افزود: از سوی دیگر باید به گونه ای بین کلانشهرها هماهنگی به وجود آید که امکانات ارسالی بر اساس نیازهای شهروندان تهیه و بر اساس زمان بندی ارسال شود و نیروهای اعزامی به مناطق سیل زده نیز آموزش های لازم را دیده باشند تا حضور و تجمع یکباره آنها باعث بروز مشکل نشود.

در ابتدای این نشست نیز سراج رئیس سازمان فرهنگی و اجتماعی کلانشهر اهواز به ارائه ی گزارشی از وضعیت مردم، خسارات و اقلام و خدمات مورد نیاز در مناطق سیل زده پرداخت.

عیدی رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی این مجمع نیز در این جلسه تشکیل شبکه ی اجتماعی و فرهنگی در کلانشهرها را از جمله برنامه ها و اولویت های این کمیسیون در سال 98 عنوان کرد و افزود: تسهیل گری نهادهای مدنی و تامین مایحتاج هموطنان در حین بحران و پشتیبانی اجتماعی و فرهنگی از آسیب دیدگان پس از بحران یکی از مسئولیت های اجتماعی است که این کمیسیون می تواند انجام دهد.

محمد ابراهیم عمویی دبیر این کمیسیون در این جلسه به تشریح فعالیت های کمیسیون و کمیته های زیر مجموعه در سال 97 پرداخت و ابراز امیدوار ی کرد ضمن برنامه ریزی و هماهنگی لازم با کلانشهرها بتوانیم امکانات لازم را به مناطق سیل زده به ویژه استان خوزستان اعزام کنیم .
@tehranehame

image_pdfimage_print
دسته بندی: گزیده برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد