پایگاه خبری فکر اقتصادی-اصلاح ماده 3 آئین نامه ادامه بیمه به طور اختیاری  با صدور بخشنامه ای از سوی سرپرست سازمان تأمین اجتماعی، به موجب مصوبه هیأت امنای این سازمان اصلاحاتی در آئین نامه ادامه بیمه به طور اختیاری در خصوص نحوه تعیین دستمزد و همچنین مبنای پرداخت حق بیمه متقاضیان ایجاد شده است. بر […]

پایگاه خبری فکر اقتصادی-اصلاح ماده 3 آئین نامه ادامه بیمه به طور اختیاری

 با صدور بخشنامه ای از سوی سرپرست سازمان تأمین اجتماعی، به موجب مصوبه هیأت امنای این سازمان اصلاحاتی در آئین نامه ادامه بیمه به طور اختیاری در خصوص نحوه تعیین دستمزد و همچنین مبنای پرداخت حق بیمه متقاضیان ایجاد شده است.

بر اساس بخشنامه صادر شده از سوی محمد حسن زدا مبنای پرداخت حق بیمه مشمولین برای کسانی که بیش از 5 سال سابقه پرداخت حق بیمه دارند بین 70 تا 100 درصد میانگین دستمزد آخرین 360 روز قبل از ثبت تقاضای ادامه بیمه به طور اختیاری به انتخاب متقاضی خواهد بود مشروط بر اینکه از 2‏‏‏/1حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار کمتر نباشد و مبنای پرداخت حق بیمه متقاضیانی که 5 سال و یا کمتر از 5 سال سابقه پرداخت حق بیمه دارند به انتخاب متقاضی بین 2‏‏/1حداقل و حداکثر دستمزد شاغلین خواهد بود.

همچنین از ابتدای هر سال به میزان درصدی که طبق مقررات مصوب شورای عالی کار به سطوح دستمزد شاغلین اضافه می‏شود مبنای کسر حق بیمۀ بیمه شدگان افزایش می‏یابد. در هر حال مبنای پرداخت حق بیمه از 2‏‏/1حداقل دستمزد کمتر و از حداکثر دستمزد مصوب بیشتر نخواهد بود.
تمامی بیمه شدگان ادامه بیمه به طور اختیاری که در ردیف بیمه پردازان  فعال قرار دارند و مبنای پرداخت حق بیمه آنان بین حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار تا 2‏‏/1 حداقل دستمزد مصوب است از ابتدای سال 1398 مبنای پرداخت حق بیمه آنان تا 2‏‏/1 حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار اصلاح و مبنای پرداخت حق بیمه و ارائه تعهدات قرار می‏گیرد.
image_pdfimage_print
دسته بندی: گزیده برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد