اعطای مرخصی به ۸۳ هزار زندانی حرکتی جهادی بود

اعطای مرخصی به ۸۳ هزار زندانی حرکتی جهادی بود/ تقویت توان دفاع بیولوژیک ضروری است

اعطای مرخصی به ۸۳ هزار زندانی حرکتی جهادی بود/ تقویت توان دفاع بیولوژیک ضروری است

رئیس قوه قضاییه تأکید کرد که تقویت بخش دفاع بیولوژیک کشور آمادگی برای پدافند غیرعامل ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

به گزارش ایسنا، سید ابراهیم رئیسی در آخرین جلسه شورای عالی قوه قضاییه در سال ۹۸ با تأکید بر لزوم بررسی عملکرد دستگاه قضایی در سال گذشته و ارائه گزارش آن به مردم اظهار داشت: مقام معظم رهبری امسال را به عنوان سال رونق تولید نامگذاری کردند و همه دستگاه‌ها از جمله قوه قضاییه خود را موظف به تلاش برای تحقق این شعار می‌دانستند.

رئیس قوه قضاییه با بیان این که همکاران قوه قضاییه در سراسر کشور و سازمان‌های وابسته، اقدامات بسیار خوب و قابل تقدیری در حمایت از کارآفرینان و سرمایه گذاران و رونق تولید و رفع موانع آن انجام دادند، یکی از موانع تولید را فساد عنوان کرد و گفت: دستگاه قضایی در طول سال گذشته حرکت ارزشمندی در جهت مبارزه با فساد انجام داده است.

رئیسی با بیان این که رونق تولید در کشور یک راهبرد است، افزود: صدها کارخانه و کارگاه از رونق افتاده بودند یا در آستانه تعطیلی قرار داشتند، اما با تلاش همکاران ما در دادسراها و دادگستری‌ها به ویژه در ۶ ماه اخیر مشکلات شان برطرف شد و بار دیگر به چرخه تولید بازگشتند که این روند باعث افزایش اشتغال و جلوگیری از بیکاری کارگران شد.

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش از تلاش‌های صورت گرفته برای رسیدگی به پرونده‌های قضایی معوقه و کاهش اطاله دادرسی تقدیر کرد و اظهار داشت: همکاران ما در بخش‌های مختلف قضایی به ویژه در ماه‌های اخیر با تلاش مضاعف و در حرکتی جهادی به پرونده‌ها رسیدگی کردند و آمار و ارقام گویای آن است که صدها هزار پرونده معوقه مختومه شد.

رئیس قوه قضاییه ابراز امیدواری کرد در سایه این تلاش‌ها و اقدامات، مردم در مراجعه به دستگاه قضایی بیش از پیش شاهد باشند که دستگاه عدلیه با سرعت به کارهای آن‌ها رسیدگی می‌کند، به موقع تصمیم می‌گیرد و آن‌ها به موقع به حق خود می‌رسند. این مهم‌ترین خواسته مردم از نظام قضایی است که با تلاش همکاران ما تحقق خواهد یافت.

در این نشست دکتر زارع پور رئیس مرکز فناوری و آمار قوه قضاییه با اشاره به تمهیدات برخط در نظرگرفته شده برای کاهش مراجعات مردمی به محاکم قضایی، از ایجاد امکان نوبت دهی برخط برای کاهش معطلی مراجعان به دفاتر خدمات الکترونیک و همچنین تکمیل سامانه خودکاربری وکلا خبر داد که بر اساس آن وکلا می‌توانند علاوه بر ثبت دادخواست، لوایح و دفاعیات خود را نیز از منزل یا دفتر کار و بدون مراجعه به دفاتر مذکور، ثبت و ارسال کنند.

رئیسی در واکنش به گزارش مذکور، با استقبال از تمهیدات صورت گرفته برای کاهش مراجعات مردمی به مراجع قضایی، خواستار تسریع در گسترش زمینه‌ها و امکانات دادرسی غیرحضوری به پرونده‌های مردم شد.

رئیس قوه قضاییه همچنین با اشاره به در پیش بودن تعطیلات نوروزی اعلام کرد که دادستان‌ها و دادسراها، طبق روال همیشگی در ایام تعطیل نیز فعال و آماده رسیدگی به موارد خاص پیش آمده خواهند بود.

وی با اشاره به فعالیت جهادی کارکنان و قضات در ایام پایان سال اظهار داشت: حفظ سلامت کارکنان و قضات برای دستگاه قضایی بسیار مهم است و به همین دلیل مجوّز تجدید وقت دادگاه‌ها به همکاران قضایی داده شد تا مراجعات مردمی به محاکم به حداقل رسیده و وقت عمده همکاران به رسیدگی به پرونده‌های معوقه اختصاص یابد.

رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با تقدیر از دست اندرکاران عرصه مقابله با کرونا به ویژه در بخش بهداشت و درمان، اظهار داشت: تدبیر حکیمانه مقام معظم رهبری برای تشکیل قرارگاهی به منظور کمک به مجاهدان این عرصه، به منسجم‌تر شدن فعالیت‌های میدانی کمک خواهد کرد.

رئیس قوه قضاییه با تأکید بر این که امروز تقویت بخش دفاع بیولوژیک کشور آمادگی برای پدافند غیرعامل در این حوزه ضرورتی اجتناب ناپذیر است، افزود: یقین داریم حضور نیروهای مسلح در کنار دولت و مردم مانند همه عرصه‌ها منشاء برکات زیادی خواهد بود، جلوه‌های ماندگاری را به نمایش خواهد گذاشت و گشایش جدی در امور ایجاد خواهد کرد.

در ادامه این جلسه، رئیس سازمان پزشکی قانونی به استقبال مردم از طرح خودارزیابی بیماری کرونا اشاره کرده و با ارائه آماری در این زمینه، طرح مذکور را برای مدیریت هرچه بهتر اقدامات پیشگیرانه جهت کاهش میزان ابتلا به کرونا موثر دانست.

رئیسی نیز در واکنش به گزارش رئیس سازمان پزشکی قانونی، ضمن تشکر از رسانه‌ها و خصوصاً رسانه ملّی در جهت آگاه سازی افکارعمومی نسبت به شیوه‌های پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا، گفت: این که می‌بایست مردم را به همکاری برای مقابله با این ویروس تشویق کنیم امری ضروری است، اما هم جامعه پزشکی و هم رسانه‌ها باید به این نکته توجه داشته باشند که این هشدارها نباید به مرحله‌ای برسد که در جامعه ایجاد وحشت کند.

رئیس سازمان زندان‌ها نیز در گزارش خود از وضعیت زندان‌ها اعلام کرد: پیرو بخشنامه رئیس قوه قضاییه و تلاش شبانه روزی مجموعه قضایی کشور تاکنون امکان مرخصی ۸۳ هزار زندانی فراهم شده و این افراد به مرخصی رفته اند.

رئیس قوه قضاییه هم با اشاره به اقدام صورت گرفته در اعطای مرخصی به ۸۳ هزار زندانی، خطاب به رئیس سازمان زندان‌ها گفت: در اجرای بخشنامه صادره در این خصوص واقعاً کاری جهادی صورت گرفت؛ چرا که دریافت سند و وثیقه و اجرای فرایندهای قضایی برای این تعداد در مدتی کوتاه، نیازمند یک همت بزرگ و تلاش شبانه روزی است و من به نوبه خود از همکاران عزیز تشکر می‌کنم.

رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به زیبایی‌ها و زشتی‌هایی که پس از شیوع کرونا در جامعه بروز و ظهور پیدا کردند، یکی از جلوه‌های ارزشمندی که در این عرصه خلق شد، خدمات ارزنده بخش بهداشت و درمان به مردم عنوان کرد که همچون صحنه‌های دوران دفاع مقدس ماندگار خواهد شد.

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: همدلی مردم در ضدعفونی کردن داوطلبانه اماکن عمومی، تلاش یک معلم برای تعلیم و تربیت در فضای مجازی با هزینه شخصی، گذشت از دریافت اجاره بهای مستاجران توسط صاحبان املاک و تلاش همکاران قضایی در این ایام که مجاز به تجدید وقت دادگاه‌ها بودند، اما با این حال شبانه روز برای رسیدگی به پرونده‌های معوقه و مشمولین مرخصی از زندان، توان و نیرو گذاشتند، از دیگر جلوه‌های زیبایی این روزها بود.

رئیسی در عین حال از احتکار اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم توسط عده‌ای سودجو و منفعت طلب و شایعه سازی‌ها برای ایجاد اضطراب و دلهره در جامعه، به عنوان نمونه‌هایی از زشتی‌ها و پلشتی‌ها یاد کرد و گفت که این اقدامات قبیح نیز همچون زیبایی‌ها در تاریخ و ذهن مردم ثبت و ماندگار خواهد شد.

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: در شرایطی که نیازمند همدلی و همکاری همه آحاد ملت هستیم، برخی برای منافع خود کالاهای مورد نیاز مردم را احتکار کردند و برخی نیز قلم به دست گرفتند و در فضای مجازی با طرح شایعه و اخبار دروغین سعی کردند فضا را ملتهب کنند که باید با هر دوی آن‌ها برخورد شود.

رئیسی با تقدیر از تلاش نیروهای مردمی و نیروهای انتظامی، سپاه و بسیج برای کشف انبارهای اقلام احتکار شده، از سازمان تعزیرات خواست روند توزیع این کالاها بین مردم را سرعت بخشد و بر لزوم تسریع در برگزاری دادگاه محتکران نیز تأکید و خاطر نشان کرد: مردم باید از نتیجه دادگاه‌ها مطلع شوند و بدانند که دستگاه قضایی نسبت به محتکران گذشت نمی‌کند و با آن‌ها برخورد عبرت آموز خواهیم داشت.

در این نشست حجت الاسلام مرتضوی مقدم رئیس دیوان عالی کل کشور با اشاره به برخورد قاطع دستگاه قضایی با احتکارکنندگان اقلام بهداشتی خواستار تعیین مهلت برای افرادی شد که ممکن است کالای مورد نیاز مردم را همچنان در انبار نگه داشته باشند تا با خود اظهاری، هم کالای آن‌ها طبق روال وارد بازار شود و هم از برخورد قانونی و مصادره انبارهای آن‌ها جلوگیری شود.

وی همچنین پیشنهاد داد زندانیانی که شرایط دریافت مرخصی را نداشته و پیش از این در کارگاه‌های توانمندسازی زندان‌ها مشغول کار تولیدی بوده اند، برای تولید ملزومات این روزهای کشور برای مقابله با کرونا، از جمله ماسک، دستکش و لباس سازماندهی شوند.

رئیسی نیز در واکنش به پیشنهاد فعال سازی کارگاه‌های اشتغال سازمان زندان‌ها برای تولید ملزومات پزشکی مورد نیاز مردم در این روزها، به رئیس سازمان زندان‌ها دستور داد زمینه‌های اجرای این اقدام را بررسی و در صورت امکان شرایط عملیاتی شدن آن را فراهم کند.
ساخت کشتی تفریحی گنجر با حمایت بانک توسعه تعاون

ساخت کشتی تفریحی گنجر با حمایت بانک توسعه تعاون

مراحل ساخت کشتی تفریحی گنجر با تسهیلات ۱۵۰ میلیارد ریالی بانک توسعه تعاون در استان هرمزگان در حال انجام است.

حجت اله مهدیان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون که به همراه سید باقر فتاحی عضو هیات مدیره این بانک در استان هرمزگان حضور یافته بود، در جریان بازدید از کشتی تفریحی گنجر اظهار داشت: همکاری مناسبی میان بانک توسعه تعاون و مسئولین اقتصادی استان در شناسایی مزیت‌های اقتصادی منطقه و معرفی کارآفرینان و تعاونگران جهت تأمین مالی ایجادشده است.

وی در ادامه افزود: یکی از طرح‌های موردحمایت بانک توسعه تعاون در استان هرمزگان ساخت کشتی تفریحی گنجر با تسهیلات ۱۵۰ میلیارد ریالی می‌باشد که نقش مهمی در افزایش ظرفیت ناوگان حمل مسافر دریایی ایفا می‌نماید.

مهدیان با اشاره به حمایت بانک توسعه تعاون از چند طرح گردشگری استان گفت: ساخت کشتی از هنرها و صنایع بومی چند صدساله استان‌های جنوبی کشور به‌ویژه هرمزگان بوده است و تأمین مالی این پروژه‌ها، ضمن تقویت زیرساخت‌های گردشگری و بازرگانی در این استان تجاری کشور، موجب حفظ دانش بومی ساخت کشتی و حمایت از میراث معنوی و تولید ملی می‌گردد.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون تسهیلات اعطایی از سوی بانک توسعه تعاون به فعالین اقتصادی استان هرمزگان را همراه با رشد ۷۰ درصدی در مقایسه با سال گذشته اعلام نمود و گفت: طرح‌هایی که در بخش‌های تولیدی و واجد ویژگی‌هایی جهت ایجاد اشتغال بومی در مناطق استان می‌باشند در اولویت تسهیلاتی بانک قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: بررسی و تصویب پرونده‌های تسهیلات در طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری، اشتغال پایدار فراگیر و اشتغال مدد جویان نهادهای حمایتی مطابق مطالعات آمایشی و با همکاری دستگاه‌های اجرایی در استان صورت پذیرفته است و تسهیلات موضوع بند الف تبصره ۱۸ نیز با جدیت و مطابق اصول اثربخشی تسهیلات، پرداخت خواهد شد.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون در این بازدید در گفت‌وگو با مجریان این کشتی تفریحی در جریان آخرین وضعیت بهره‌برداری از این کشتی بزرگ قرار گرفت و برافزایش راهکارهای توسعه و رونق صنعت گردشگری در کشور تأکید کرد.

کشتی تفریحی گنجر با سرمایه‌گذاری باارزش بالغ‌بر ۴۲۰ میلیارد ریال به ظرفیت ۳۵۰ نفر در حال ساخت است که با بهره‌برداری از این کشتی تفریحی برای ۲۳۰ نفر به شکل مستقیم و ۵۰۰ نفر به شکل غیرمستقیم اشتغال‌زایی می‌شود.

در این بازدید سید باقر فتاحی عضو هیات مدیره و احمد محمدی مدیر امور استان‌ها و شعب بانک توسعه تعاون و جمعی از مسئولان استانی، مهدیان را همراهی می‌کردند.

 

     
افتتاح ساختمان دو شعبه بانک سینا در شرق تهران

با حضور مدیرکل حوزه مدیریت عامل و روابط عمومی انجام شد:

افتتاح ساختمان دو شعبه بانک سینا در شرق تهران

با حضور مدیرکل حوزه مدیریت عامل و روابط عمومی، مدیر امور شعب و بازاریابی، مدیر منطقه شرق تهران، جمعی از مشتریان، اهالی و کسبه منطقه، ساختمان دو شعبه بانک سینا در شرق تهران به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی بانک سینا، شیخ الاسلامی در آئین افتتاح این شعب، گفت: بهره برداری از ساختمان دو شعبه بانک سینا در شرق تهران، نشان از عزم این بانک برای ارائه خدمات مطلوب و شایسته تر به هموطنان و مشتریان گرامی در جهت تلاش برای جلب رضایتمندی این عزیزان با اتکا به سرمایه انسانی متعهد، متخصص و کارآزموده و با استفاده از زیرساختهای پیشرفته و مدرن است.

وی افزود: ویژگی بانک سینا خوشنامی و مشتری مداری است و لذا سعی خواهد شد از طریق ارائه خدمات متمایز و ویژه با بکارگیری ایده های نوین و مدیریت تجربه مشتری، نقشی موثر و رقابتی ایفا شود.

شیخ الاسلامی، ضمن تشکر از تلاش ها و زحمات همکاران، خاطرنشان کرد: حرکت موزون و متعادل بانک سینا در مسیر رشد و تعالی، نتیجه اجرای سیاست ها و راهبردهای بانک توسط همکاران پرتلاش و خستگی ناپذیر است که موجبات تثبیت جایگاه بانک نزد افکار عمومی و مشتریان را فراهم کرده است.

مهرابی مدیر امور شعب و بازاریابی بانک سینا هم گفت: این بانک با ارائه خدمات نوین و مطابق نیاز روز جامعه، همواره در راستای جلب رضایتمندی مشتریان و تحقق نیازهای بانکی آنها گام برداشته است.

وی با اشاره به لزوم شناسایی بازار هدف بانک از سوی شعب افزود: افزایش سهم نفوذ بانک در بازار پولی و مالی کشور و تلاش برای ارزش آفرینی جهت مشتریان از برنامه های اصلی بانک است لذا باید با افزایش بهره وری و سودآوری، زمینه بهبود عملکردها و ارتقاء جایگاه بانک را فراهم آوریم.

مصطفائی مدیر منطقه شرق تهران بانک سینا هم ضمن ابراز خرسندی از افتتاح ساختمان دو شعبه پروین و امین تهرانپارس گفت: اصلاح و بهینه سازی شبکه شعب به منظور بهبود دسترسی مشتریان به خدمات بانک، جزو برنامه های در حال اجراست و امیدواریم با افتتاح ساختمان این دو شعبه که در منطقه ای با ظرفیت ها و پتانسیل بالا صورت گرفته، بتوانیم بهتر از قبل در جلب رضایت مشتریان و هموطنان عزیز، گام برداریم.
رونمایی از سند راهبردی سرمایه انسانی بیمه “ما”

رونمایی از سند راهبردی سرمایه انسانی بیمه “ما”

در همایش مدیران و روسای شعب شرکت سهامی بیمه “ما” در شهر یزد از سند راهبردی این شرکت با هدف تهیه چارچوب و نقشه راه برای توسعه سرمایه انسانی رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی بیمه “ما” مهم ترین هدف این سند، ایجاد انسجام در میان بخش ها و مدیریت های مختلف و تحت پوشش قرار دادن تمام مولفه های برنامه ریزی منوط به فکرافزاری است.
بر اساس این گزارش، تحلیل وضعیت موجود شرکت ، آسیب شناسی، شناسایی ریسک های احتمالی و تبیین اهداف و استراتژی های منابع انسانی از دیگر اهداف تدوین برنامه تا سال ۱۴۰۲ شرکت سهامی بیمه “ما” عنوان شد.
در این مراسم از سند آموزشی شرکت بیمه “ما”نیز رونمایی شد. هدف از تدوین این تقویم آموزشی ایجاد یک سیستم مدون برای برگزاری دوره های آموزشی است که منجر به مشارکت و تسهیم دانش از سوی مدیران متخصص می شود. این تقویم برای بازه زمانی سال ۹۸- ۹۹ برنامه ریزی شده و شامل دوره های فنی کاربردی، تخصصی، عمومی و مدیریتی از قبیل بازاریابی، سهام و بورس، حقوقی، مدیریت ریسک و دوره های آنلاین مجازی می باشد.
پویا نگه داشتن سازمان، انطباق با تغییرات محیطی و آموزش و توانمندسازی پرسنل ستاد، شعب، شبکه فروش و نمایندگان شبکه فروش از دیگر اهداف تدوین این سند است.

روابط عمومی بیمه “ما”
جوابیه بانک دی در خصوص ادعای شهردار مشهد درباره کوهستان پارک شادی

پیرو انتشار خبری با عنوان«تاکید شهردار مشهد بر حفظ کاربری شهربازی کوهستان پارک شادی» در تاریخ ۲۰/۰۹/۹۸ توسط خبرگزاری فارس با طرح این ادعا که آنچه تحت عنوان کوهستان پارک در دهه ۶۰ از سوی استانداری خراسان به بنیاد شهید واگذار شده در مجاورت موقوفه وکیل اباد است و…

پیرو انتشار خبری با عنوان«تاکید شهردار مشهد بر حفظ کاربری شهربازی کوهستان پارک شادی» در تاریخ ۲۰/۰۹/۹۸  توسط خبرگزاری فارس با طرح این ادعا که آنچه تحت عنوان کوهستان پارک در دهه ۶۰ از سوی استانداری خراسان به بنیاد شهید واگذار شده در مجاورت موقوفه وکیل اباد است و شهرداری مسئول موقوفه و دادستان مشهد به عنوان ناظر وقف تعیین شدند، روابط عمومی بانک دی جوابیه ای را به منظور ایجاد شفافیت و برطرف نمودن ابهام ذهنی هموطنان عزیز تنظیم نمود.

متن این جوابیه بدین شرح می باشد:

۱-کوهستان پارک شادی مشهد به صورت شش دانگ با شماره سند ۷۳۹۹ در تاریخ ۲۵/۱۲/۱۳۹۴ از طرف شرکت شاهد خراسان از شرکت های تابعه بنیاد شهید و امور ایثارگران به بانک دی فروخته شده است و این ملک فقط متعلق به بانک دی و سهامدارن آن است که بیشتر آن ها از خانواده معظم شهدا و ایثارگران هستند.

۲-بانک دی با در نظر گرفتن منافع سهامداران خود آماده واگذاری پروژه کوهستان پارک شادی مشهد است و اگر شهرداری مشهد (یا هر سرمایه گذار دیگر) بر اساس ضوابط و مقررات موجود و شرایط بانک دی پیشنهادی در این خصوص بدهد، قابل بررسی خواهد بود.

۳- ملک کوهستان پارک شادی مشهد طی چندین نوبت برای فروش به مزایده گذاشته شده و تا کنون هیچ خریدار حقیقی و یا حقوقی برای خرید این مجموعه از طریق شرکت در مزایده اقدام ننموده است.

۴-بانک دی در حال حاضر مالک قانونی کوهستان پارک شادی مشهد است و هرگونه ادعایی در خصوص این ملک از نظر قانون فاقد اعتبار می باشد.

بانک دی ضمن قدردانی از تمامی رسانه ها و فعالان حوزه رسانه کشور که با رعایت اصول حرفه ای و اخلاق مدارانه در اطلاع رسانی شفاف به هموطنان همت می گمارند از  سایر رسانه ها انتظار دارد با کسب اطلاعات موثق و طبق هماهنگی با اداره روابط عمومی و تبلیغات بانک دی نسبت به انتشار اخبار اقدام نمایند.
نحوه فعال سازی رمز دوم پویا (یکبار مصرف) بانک رفاه

مشتریان بانک رفاه به منظور استفاده از رمز دوم پویا (یکبار مصرف) می توانند از طریق پیامک، کد دستوری و اپلیکیشن این بانک رمز دوم پویای خود را فعال کنند.

دراجرای بخشنامه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر حذف رمز دوم ایستای کارت و جایگزینی آن با رمز یکبار مصرف پویا، دارندگان رفاه کارت که از خدمات غیرحضوری استفاده می کنند می توانند با مراجعه به دستگاه های خود پرداز بانک رفاه در سراسر کشور و تأیید شماره تلفن همراه مربوط به کارت، به یکی از روش های ذیل سرویس رمز دوم پویای کارت را فعال کنند:

۱-استفاده از نرم افزار رمز ساز رفاه بر روی گوشی های هوشمند

دارندگان گوشی هوشمند می توانند ضمن دانلود نسخه هایiOS و یا اندروید از طریق پورتال اطلاع رسانی بانک www.refah-bank.ir/otpcard))، مراحل فعال سازی نرم افزار را برای رفاه کارت های خود دنبال کنند. شایان ذکر است، هنگام استفاده از این نرم افزار برای تولید رمز، نیازی به اتصال به اینترنت گوشی نیست.

۲- استفاده از سرویس کد دستوری #۷۱۳*

دارندگان گوشی های غیر هوشمند و یا مشتریانی که تمایلی به استفاده از نرم افزار رمز ساز رفاه ندارند می توانند با استفاده از کد دستوری #۷۱۳* از طریق هریک از اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل به صورت برخط((online از این سرویس استفاده کنند.

۳- ارسال پیامک رمز دوم(سامانه هریم) :

به این منظور کافیست دارندگان رفاه کارت با مراجعه به دستگاههای خودپرداز بانک رفاه تنها نسبت به تأیید شماره تلفن همراه مربوط به کارت اقدام نمایند تا در سامانه ها و درگاههای ارائه دهنده خدمات پرداخت غیر حضوری از گزینه ای که جهت ارسال پیامک رمز دوم تعبیه شده برای دریافت رمز دوم از طریق پیامک استفاده نمایند.

* امکان استفاده همزمان از سه روش (رمزساز رفاه، کد دستوری #۷۱۳*، ارسال پیامک) فراهم می باشد.

* چنانچه شماره موبایل نمایش داده شده در مرحله تأیید شماره تلفن همراه از طریق دستگاه های خودپرداز بانک رفاه مورد تأیید نباشد، دارندگان رفاه کارت برای تغییر آن به نزدیکترین شعبه بانک رفاه مراجعه کنند.

* رمز یکبار مصرف پویای کارت حداکثر ۱۲۰ ثانیه معتبر است.

* فعال سازی رمز دوم پویا در بانک رفاه فقط از طریق دستگاه های خودپرداز بانک رفاه و با استفاده از رفاه کارت قابل انجام است و هر گونه اقدامی غیر از آن جعلی بوده و در جهت سرقت اطلاعات کارت بانکی می باشد.

* جهت دریافت رمز دوم پویا به هیچ عنوانی لازم نیست اطلاعات حساس کارت مثل رمز دوم و CVV2 را وارد نمایید.
محمد فطانت مدیرعامل بانک آینده شد

 
محمد فطانت مدیرعامل بانک آینده شد

محمد فطانت مدیرعامل بانک آینده شد

نخستین جلسه هیات مدیره بانک آینده، با حضور تمام اعضا برگزار و محمد فطانت به عنوان مدیر عامل این بانک فعالیت خود را آغاز کرد.

 در این جلسه، از زحمات هیات مدیره سابق، خصوصاً تلاش های جلال رسول اف (مدیر عامل سابق)، تقدیر و تشکر به عمل آمد.

در نخستین جلسه هیات مدیره بانک آینده که با حضور آقایان محمّد فطانت، علی سعیدی، شعبان مرادی یگان محله، حسین مجاهدی و علی اکبر عابدینی، برگزار شد؛ آقای محمّد فطانت به عنوان مدیرعامل و عضو هیات مدیره، آقای علی سعیدی به عنوان رییس هیات مدیره، آقای شعبان مرادی یگان محله به عنوان نایب رییس هیات مدیره، آقای حسین مجاهدی به عنوان عضو هیات مدیره و آقای علی اکبر عابدینی به عنوان عضو هیات مدیره، تعیین شدند.

هفته گذشته مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک آینده برگزار و اعضای جدید هیات مدیران بانک آینده انتخاب و معرفی شدند.
صدور یک چهارم کارت های هدیه نظام بانکی توسط بانک ملی ایران

 
صدور یک چهارم کارت های هدیه نظام بانکی توسط بانک ملی ایران

صدور یک چهارم کارت های هدیه نظام بانکی توسط بانک ملی ایران

اطلاعات منتشر شده توسط بانک مرکزی نشان می دهد بیشترین میزان کارت های هدیه در دست مردم توسط بانک ملی ایران صادر شده است.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، مقایسه تعداد کارت های هدیه صادره شبکه بانکی کشور تا پایان آبان ماه سال جاری حاکی از این است که بانک ملی ایران در این دوره زمانی بیش از ۲۶ میلیون و ۲۳۵ هزار فقره کارت هدیه در اختیار مردم داشته است.

رقم بیش از ۹۷ میلیون فقره کارت های هدیه که تاریخ انقضای آنها هنوز فرا نرسیده، حاکی از این است که حدود ۲۷ درصد مجموع این کارت ها در نظام بانکی را بانک ملی ایران صادر کرده است.

کارت هدیه بانک ملی ایران علاوه بر شعب، از طریق پایگاه های شبانه روزی، دستگاه های کیوسک و اپلیکیشن ۶۰ قابل خریداری است. کارت هدیه بهترین ابزار جایگزین پول نقد است که در همه دستگاه های کارت خوان قابلیت استفاده دارد.
نگاه مدیرعامل بیمه کوثر به آورده‌های بیمه‌گذاران:سـرمـایـه‌گـذاری قلب تپند‌ه شـرکت‌هـای بیمه

سـرمـایـه‌گـذاری قلب تپند‌ه شـرکت‌هـای بیمه

نگاه مدیرعامل بیمه کوثر به آورده‌های بیمه‌گذاران:سـرمـایـه‌گـذاری قلب تپند‌ه شـرکت‌هـای بیمه

عملکرد مثبت در یک شرکت بیمه وابستگی شدیدی به سلامت قلب آن، یعنی مدیریت سرمایه‌گذاری دارد.

به گزارش روابط‌عمومی بیمه کوثر، امروزه سرمایه‌گذاری و د‌انش لازم برای انجام آن یک ضرورت برای شرکت‌های بیمه به شمار می‌رود‌؛ ضرورتی که اگر ناد‌ید‌ه گرفته شود‌ می‌تواند‌ موجب زیان‌د‌هی د‌ر این شرکت‌ها شود‌. البته بیمه مرکزی شرکت‌های بیمه را برای سرمایه‌گذاری د‌ر بخش‌های مختلف محد‌ود‌ کرد‌ه است و این شرکت‌ها برای پرد‌اخت پول به بیمه‌گذاران‌شان باید‌ ۶۰ د‌رصد‌ از منابع مالی خود‌ را به صورت سپرد‌ه نزد‌ بانک‌ها قرار د‌هند‌. با این حال بخش باقی‌ماند‌ه منابع مالی می‌تواند‌ به یک اهرم مناسب برای افزایش سود‌آوری شرکت‌های بیمه تبد‌یل شود‌. مد‌یرعامل بیمه کوثر طی گفت‌وگویی با نشریه آرامش د‌رباره اهمیت بخش سرمایه‌گذاری د‌ر شرکت‌های بیمه گفت:« عملکرد‌ مثبت د‌ر یک شرکت بیمه وابستگی شد‌ید‌ی به سلامت قلب آن، یعنی مد‌یریت سرمایه‌گذاری د‌ارد‌.» مجید‌ مشعلچی فیروزآباد‌ی همچنین بورس اوراق بهاد‌ار و استارت‌آپ‌ها را د‌و کانون اصلی این شرکت د‌ر بخش سرمایه‌گذاری عنوان کرد‌. برای آشنایی با د‌ید‌گاه‌ها و نظرهای مجید‌ مشعلچی د‌رباره اهمیت مد‌یریت سرمایه‌گذاری، متن گفت‌وگوی «آرامش» با وی را د‌ر اد‌امه می‌خوانیم.

د‌ر ابتد‌ا نگاهی د‌اشته باشیم به مد‌یریت سرمایه‌گذاری د‌ر شرکت‌های بیمه؛ به نظر شما اهمیت این واحد‌ برای شرکت‌های بیمه چیست؟

برای د‌رک بهتر از اهمیت مد‌یریت سرمایه‌گذاری د‌ر شرکت‌های بیمه کلیت یک شرکت بیمه را به یک موجود‌ زند‌ه تشبیه می‌کنم؛ اگر شرکت بیمه کالبد‌ آن باشد‌، سرمایه‌گذاری قلب آن و منابع مالی حاصل از عملیات بیمه‌گری خون د‌ر جریان آن است.

اگر قلب یک موجود‌ زند‌ه د‌چار مشکل و التهاب شود‌ و عملکرد‌ صحیحی ند‌اشته باشد‌ زند‌گی و حیات آن موجود‌ تحت تاثیر قرار خواهد‌ گرفت و اگر خون به د‌رستی به اند‌ام‌ها منتقل نشود‌، به د‌رستی نمی‌توانند‌ به وظایف خود‌ د‌ر آن کالبد‌ عمل کنند‌. با این توصیف، عملکرد‌ مثبت د‌ر یک شرکت بیمه هم وابستگی شد‌ید‌ی به سلامت قلب آن، یعنی مد‌یریت سرمایه‌گذاری د‌ارد‌. د‌ر واقع اگر منابع مالی وارد‌شد‌ه به شرکت بیمه د‌ر مسیر د‌رستی قرار نگیرد‌ و د‌ر جایی که باید‌، هزینه نشود‌، عملکرد‌ شرکت نیز با اختلال روبه‌رو خواهد‌ شد‌ و حتی به ورشکستگی آن خواهد‌ انجامید‌.

بنابراین منابع مالی به د‌ست آمد‌ه از محل بیمه‌گری باید‌ با صلاح‌د‌ید‌ مد‌یریت سرمایه‌گذاری شرکت د‌ر جاهایی هزینه شود‌ که بهره‌وری آن افزایش یابد‌. البته طبق قوانین بیمه مرکزی شرکت‌های بیمه برای اینکه د‌ر پرد‌اخت خسارت د‌چار کمبود‌ منابع مالی نشوند‌ موظفند‌ که حد‌اقل ۶۰ د‌رصد‌ از منابع مالی‌شان را به صورت سپرد‌ه بانکی ذخیره کنند‌. پس مد‌یریت سرمایه‌گذاری باید‌ بتواند‌ از ۴۰ د‌رصد‌ باقی‌ماند‌ه، نهایت بهره‌برد‌اری را بکند‌ تا د‌ر التهابات اقتصاد‌ی، شرکت د‌چار ضرر و زیان نشود‌ و بتواند‌ همسو با روند‌ اقتصاد‌ی کشور پیش برود‌.

این سرمایه‌گذاری د‌ر چه بخش‌هایی می‌تواند‌ صورت گیرد‌ و به نظر شما بهترین نوع سرمایه‌گذاری کد‌ام است؟

سرمایه‌گذاری د‌ر بازار ایران معمولا د‌ر چند‌ بخش انجام می‌شود‌؛ املاک و مستغلات، طلا و ارز، سپرد‌ه بانکی، بازار سرمایه و استارت‌آپ‌. د‌ر این میان سرمایه‌گذاری د‌ر بخش طلا و ارز به د‌لیل مسائل امنیتی و ملی با محد‌ود‌یت مواجه است و بنابراین چهار ابزار باقی می‌ماند‌ که د‌ر این بین سرمایه‌گذاری د‌ر املاک و مستغلات و بازار سرمایه بازد‌هی بیشتری خواهد‌ د‌اشت. از میان این د‌و نیز باید‌ بگویم که سرمایه‌گذاری د‌ر بورس نیاز به تخصص د‌ارد‌ و از این رو شرکت‌های بیمه برای ورود‌ به به این بخش باید‌ بتوانند‌ یک مد‌یر سرمایه‌گذاری با گروه مجرب د‌ر اختیار بگیرند‌. به عبارتی باید‌ بگویم اگر سرمایه‌گذاری د‌ر بورس اوراق بهاد‌ار با یک رویکرد‌ صحیح و حساب‌شد‌ه صورت گیرد‌، می‌تواند‌ به عنوان یک منبع د‌رآمد‌ مطمئن برای شرکت محسوب شود‌ و د‌ر تنگناهای اقتصاد‌ی نه تنها از زیان‌د‌هی شرکت جلوگیری، بلکه به سود‌آوری آن نیز کمک کند‌.

خوشبختانه بیمه کوثر د‌ر این بخش توانسته است با به‌کارگیری یک گروه متخصص و قد‌رتمند‌ د‌ر بخش اقتصاد‌ی، سرمایه‌گذاری مناسبی د‌ر بازار سرمایه د‌اشته باشد‌. د‌ر واقع از زمانی که اینجانب سکان هد‌ایت بیمه کوثر را به د‌ست گرفته‌ام توانسته‌ایم پرتفوی بورسی شرکت بیمه کوثر را از ۲۰ میلیارد‌ تومان به بیش از یک هزار و ۴۰۰ میلیارد‌ تومان برسانیم که یک تحول بزرگ د‌ر بخش سرمایه‌گذاری شرکت به شمار می‌رود‌. علاوه بر این، خرید‌ املاک نیز جزو برنامه‌های سرمایه‌گذاری شرکت بود‌ه است و د‌ر این مد‌ت املاک مناسبی را نیز خرید‌ه‌ایم که یکی از آنها قرار است به ساختمان اصلی شرکت تبد‌یل شود‌ و د‌ر حال حاضر د‌ر مرحله ساخت قرار د‌ارد‌.

از طرفی بیمه کوثر با سرمایه‌گذاری د‌ر استارت‌آپ‌ها نیز یک شرکت پیشرو د‌ر این عرصه به شمار می‌رود‌. بیمه کوثر با حمایت از یک گروه استارت‌آپی د‌ر سال گذشته توانست از نخستین اپلیکیشن صد‌ور هوشمند‌ بیمه بد‌نه اتومبیل با نام مرکوری رونمایی و به عنوان یک شرکت پیشتاز د‌ر این بخش خود‌ را مطرح کند‌.

به سود‌ حاصل از عملکرد‌ مثبت واحد‌ سرمایه‌گذاری اشاره کرد‌ید‌، د‌رآمد‌ بیمه کوثر طی سال‌های گذشته از محل سرمایه‌گذاری چقد‌ر بود‌ه است؟

کل د‌رآمد‌ شرکت از محل سرمایه‌گذاری طی د‌و سال گذشته (۹۶ و ۹۷) بیش از ۴۲۵ میلیارد‌ تومان بود‌ه است. به عبارتی د‌ر سال ۹۷ از این بخش بیش از ۳۰۰ میلیارد‌ تومان سود‌ عاید‌ شرکت شد‌ و این رقم د‌ر سال ۹۶ نیز بالغ بر ۱۲۳ میلیارد‌ تومان بود‌.

این د‌ر حالی است که پیش از تغییر رویکرد‌ بیمه کوثر و ایجاد‌ د‌ید‌گاهی ویژه نسبت به مد‌یریت سرمایه‌گذاری و اقتصاد‌ی، د‌رآمد‌ شرکت طی سال‌های ۸۹ تا ۹۵ از این بخش تنها ۱۹۲ میلیارد‌ تومان بود‌. این روند‌ سبب شد‌ که شرکت بیمه کوثر د‌ر سال‌های گذشته به جمع یکصد‌ شرکت برتر کشور بپیوند‌د‌ و د‌ر سال ۹۸ نیز د‌ر میان ۴۰ شرکت برتر بورسی قرار گیرد‌.

د‌یگر شرکت‌های حاضر د‌ر صنعت بیمه د‌ر این بخش چگونه عمل می‌کنند‌؟

خوشبختانه این تغییر رویکرد‌ د‌ر اکثر شرکت‌های بیمه مشهود‌ است و طی سال‌های گذشته بسیاری از آنها به جای راکد‌ نگه د‌اشتن منابع مالی‌شان د‌ر بانک‌ها، به سرمایه‌گذاری د‌ر بخش‌های مختلف روی آورد‌ه‌اند‌ که د‌ر این میان برای آنها نیز بازار سرمایه جذاب‌تر از د‌یگر بازارها بود‌ه است.

 این اتفاق نوید‌ آیند‌ه روشنی را برای صنعت بیمه کشور می‌د‌هد‌ و امید‌وارم با گسترش و تقویت واحد‌های سرمایه‌گذاری د‌ر شرکت‌های بیمه شاهد‌ سود‌آوری هر چه بیشتر د‌ر این ستون بازار مالی کشور باشیم.

برنامه‌های آیند‌ه شما د‌ر بخش سرمایه‌گذاری چیست؟

آنچه بنا کرد‌ه‌ایم توانایی توسعه بیشتر را د‌ر خود‌ د‌ارد‌؛ به عبارتی د‌ر حال حاضر بخش سرمایه‌گذاری ما آماد‌ه ورود‌ هر چه بیشتر به بخش‌های مختلف و گسترش فعالیت‌های خود‌ است.

سرمایه‌گذاری د‌ر بورس اوراق بهاد‌ار یکی از گزینه‌های ما به شمار می‌رود‌ و د‌ر همین حال به د‌نبال توسعه فعالیت‌های‌مان د‌ر عرصه استارت‌آپ‌ها هستیم؛ د‌ر واقع بیمه کوثر د‌ر چند‌ سال اخیر به مبحث سرمایه‌گذاری نگاه ویژه‌ای د‌اشته است، به همین د‌لیل بحث استارت‌آپ‌ها را بسیار جد‌ی می‌د‌اند‌ و آن را یک فرصت مغتنم برای سرمایه‌گذاری به شمار می‌آورد‌.

 البته د‌ر خصوص سرمایه‌گذاری د‌ر استارت‌آپ‌ها تنها به د‌نبال د‌رآمد‌زایی برای شرکت نیستیم کما اینکه ورود‌ به این بخش د‌ر سال‌های اول چیزی جز هزینه د‌ر پی ند‌ارد‌؛ د‌ر واقع حمایت از طرح‌های خلاقانه و نوآورانه یک سرمایه‌گذاری بلند‌مد‌ت یا میان‌مد‌ت است که پس از طی د‌وره‌ای به سود‌د‌هی می‌رسد‌.

بنابراین باید‌ تاکید‌ کنم که مهم‌ترین هد‌ف ما از سرمایه‌گذاری د‌ر این بخش به د‌ست آورد‌ن سرمایه بزرگ‌تر یعنی جلب رضایت مشتریان‌مان است.

د‌ر مجموع می‌توان گفت که از سرمایه‌گذاری د‌ر بورس اوراق بهاد‌ار به د‌نبال افزایش سود‌آوری و د‌ر نهایت افزایش رضایت سهام‌د‌اران و بیمه‌گذاران‌مان هستیم؛ زیرا افزایش سود‌آوری و ارتقای توان مالی شرکت، آسود‌گی خیال ذی‌نفعان را به د‌نبال خواهد‌ د‌اشت. از سوی د‌یگر با سرمایه‌گذاری د‌ر استارت‌آپ‌ها، ارائه طرح‌های جذاب بیمه‌‌ای و تسهیل د‌ر خد‌مت‌رسانی به مشتریان‌مان را د‌نبال می‌کنیم که این نیز با افزایش رضایت مشتریان، به بالا رفتن تعد‌اد‌ مشتریان و د‌ر نهایت سود‌آوری شرکت خواهد‌ انجامید‌.

به عبارتی د‌ر هر د‌و بخش، سود‌آوری و رضایت مشتری پیگیری می‌شود‌ و امید‌واریم به یاری ایزد‌ منان و تلاش حد‌اکثری د‌ر مجموعه بیمه کوثر بتوانیم به این د‌و هد‌ف د‌ست پید‌ا کنیم.

 
لزوم توجه بیشتر به بیمه های زندگی و افزایش سهم آن در سبد پرتفوی

لزوم توجه بیشتر به بیمه های زندگی و افزایش سهم آن در سبد پرتفوی

🔹دکتر مجتبی کاتب رئیس هیات مدیره بیمه سرمد در این نشست، فضای تعاملی میان مدیران و شنیدن نظرات همکاران را مثبت ارزیابی کرد.
وی ضمن قدردانی از تلاش های صورت گرفته برای برگزاری دوره های آموزشی، گفت: تحرک بیشتری از سوی همکاران برای استمرار رشد در صنعت بیمه کشور نیاز است که با عزم راسخ کارکنان سرمد، در آینده ای نزدیک شاهد آن خواهیم بود.
دکتر کاتب ضمن تاکید بر توسعه فروش بیمه های عمر و سرمایه گذاری توسط شعب، گفت: بیمه های زندگی و افزایش سهم آن در سبد پرتفوی، باید مورد توجه بیشتری قرار بگیرد.