کد خبر: 13201      |     تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۸/۳۰ - ۱۳:۳۵    

شکارچی با تیر خود جان باختپایگاه خبری فکر اقتصادی-یک شکارچی اردبیلی هنگام شکار در شکارگاه های شهرستان خلخال بر اثر حادثه ای مورد هدف تیر سلاح خود قرار گرفته و جان باخت. معاون سیاسی و امنیتی فرماندار خلخال روز چهارشنبه گفت: این شکارچی ۴۳ ساله، همراه چهار نفر از دوستان شکارچی خود مشغول شکار کبک در شکارگاه روستای کهران بوده که ناگهان از ارتفاع پرت و در حال سقوط به دره از ناحیه پا مورد هدف تیرخارج شده از سلاح شکاری خود قرار گرفته است.
احمد قنبری افزود: برغم تلاش دوستان این شکارچی برای انتقال وی به بیمارستان، مصدوم به علت شدت جراحت و خونریزی شدید جان خود را از دست داده است.
وی گفت: پس از اطلاع از موضوع ، ماموران کلانتری ۱۲ فرماندهی انتظامی خلخال به محل اعزم و با بررسی‌های انجام شده مشخص شد شکارچی فوت شده در این محل به علت سقوط به دره و اصابت گلوله از اسلحه خود که در زمان سقوط مسلح بوده، مجروح و بر اثر خونریزی شدید جان خود را از دست داده است.
او اظهار داشت: جسد شکارچی به سردخانه بیمارستان امام خمینی خلخال انتقال یافته و اقدامات قانونی در این خصوص در حال انجام است.
محمد فرهودی ، رییس اداره حفاظت محیط زیست خلخال نیز از صدور پروانه شکار به صورت محدود برای شکار پرندگان در مناطق شکار آزاد این شهرستان در هفته جاری خبرداد.
وی گفت: از زمان صدور پروانه شکار پرندگان در مدت یک هفته ۱۳۸ مورد پروانه شکار صادر و دارندگان این پروانه مجاز به شکار پرندگان در روزهای قید شده در پروانه با رعایت موارد اعلامی از سوی حفاظت محیط زیست هستند.
فرهودی اظهار داشت: شکار در مناطق ممنوعه و حفاظت شده شهرستان خلخال و یا اقدام برای شکار سایر حیوانات وحشی بدون پروانه شکار ممنوع بوده و با شکارچیان متخلف برخورد خواهد شد.
۲۴۰ هزار و ۵۲۴ هکتار از مساحت استان اردبیل شامل چهار منطقه که ۷.۸ درصد از کل مساحت استان را شامل می شود، تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست استان و جزو مناطق حفاظت شده کشور است.
شهرستان خلخال با برخورداری از ۹۴ هزار هکتار مناطق حفاظت شده که ۳۷ درصد مساحت کل شهرستان را شامل می شود یکی از مناطق مهم حیات وحش این استان محسوب می شود که انواع حیوانات وحشی از جمله ، کل ، بز ، پلنگ ایرانی ، سیاه گوش ، خرس قهو ه ای و انواع پرندگان در آن زیست می کنند.

image_pdfimage_print
برچسب‌ها
ارسال دیدگاه

نشریه
بانک و بیمه