کد خبر: 13316      |     تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۹/۰۵ - ۱۰:۳۲    

۱۵ استان کشور درگیر سیل و کولاک شدندپایگاه خبری فکر اقتصادی- معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به وقوع سیل، برف و کولاک در ۱۵ استان کشور گفت: بیش از پنج هزار نفر در این حوادث امدادرسانی شده‌اند.

شاهین فتحی صبح دوشنبه در جلسه شورای هماهنگی سازمان امداد و نجات اظهار داشت: در چهار روز گذشته ۱۵ استان اصفهان، ایلام، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری،‌ خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، گلستان، همدان و مازندران دچار سیل و آب‌گرفتگی شده اند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات با اشاره به مفقودی چهار نفر در رودبار، چیره، فومن و گیلان گفت: ۲۳۶ واحد مسکونی تاکنون از آب تخلیه شده و ۹ خودرو از مسیر سیلاب رهاسازی شده است.
فتحی در مورد وقوع برف و کولاک در کشور گفت:‌ طی دو روز گذشته ۹ استان اردبیل‌، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، زنجان، فارس، قزوین، مازندران، مرکزی و همدان درگیر برف و کولاک شدند.
وی اظهار داشت: همچنین در ۲۵ جاده مواصلاتی و منطقه عشایرنشین امدادرسانی صورت گرفته است.
فتحی افزود: ۶۱۲ نفر به دلیل این حادثه امدادرسانی شده و ۵۴ دستگاه خودروی گرفتار در برف رهاسازی شده است که عملیات امدادرسانی همچنان در جاده‌های کشور ادامه دارد.
وی اظهار داشت: به طور کلی بیش از پنج هزار نفر در استان های درگیر سیل، برف و کولاک در ۱۳۱ شهر و روستا امدادرسانی شده و تعداد زیادی اسکان اضطراری یافته یا به مناطق امن منتقل شده‌اند. همچنین بیش از هزار و ۷۰۰ پتو، تعداد زیادی نایلون، موکت و چادر میان حادثه‌دیدگان توزیع و امدادرسانی همچنان ادامه دارد.

image_pdfimage_print
ارسال دیدگاه

نشریه
بانک و بیمه