کد خبر: 13597      |     تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۹/۰۷ - ۱۷:۳۰    

امدادرسانی به سیل زدگان در ۷ استان کشور ادامه داردپایگاه خبری فکر اقتصادی-معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اعلام کرد: امداد رسانی گروه های تخصصی امداد و نجات در سیلاب هلال احمر به سیل زدگان در ۷استان ایلام، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و هرمزگان ادامه دارد.

شاهین فتحی عصر چهارشنبه ، با اعلام گزارش عملیات برف و کولاک و سیل و آبگرفتگی در کشور، اظهار داشت: ۵ هزار و ۵۸۸ تن از هموطنان در مناطق متاثر از سیل در ۵ روز گذشته خدمات امدادی لازم را دریافت کردند.

وی با اعلام گزارش عملیات سیل و آبگرفتگی از اول تا ۶ آذر گفت: ۱۷ استان اصفهان، ایلام، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، لرستان، مازندران، هرمزگان و همدان در این مدت درگیر سیل و آبگرفتگی شده و امدادرسانی در ۱۵۰ شهر، روستا و مناطق عشایرنشین ارائه شده است.
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به امدادرسانی به ۵ هزار و ۵۸۸تن از متاثران از سیل و آبگرفتگی، افزود: ۷۸ تن به مناطق امن منتقل شده و ۴۶۸تن نیز از خدمات اسکان اضطراری استفاده کردند البته ۴ نفر در رودبار چیره، فومن و گیلان مفقود شده‌اند.
فتحی اضافه کرد: با تلاش امدادگران و نجاتگران هلال احمر در مناطق متاثر از سیل و آبگرفتگی عملیات تخلیه آب از ۲۴۳ منزل مسکونی انجام شد و ۹ دستگاه خودرو از مسیر سیلاب خارج شدند. ۱۰۴ دستگاه چادر، ‌هزار و ۷۸۳ تخته پتو، ۶۴۵ تخته موکت، ۵۴۰ ست شست و شو، ۴۲۶ شعله والوور، ۳ هزار و ۳۶۵ قوطی انواع کنسرو، ۲۳۵ کیلوگرم برنج، ۶۵۰ کیلوگرم حبوبات، ۸۰۰ کیلوگرم قند و شکر، ۲۸۵ کیلوگرم روغن و ۲هزار و ۷۵۹ کیلوگرم نایلون با تلاش ۲۰۹تیم امدادی (۸۹۹ نفر) در میان سیل‌ زدگان توزیع شده است.
وی همچنین با اشاره به متاثربودن ۱۱ استان اردبیل، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، زنجان، فارس، قزوین، گلستان، مازندران، مرکزی و همدان از برف و کولاک، گفت: خدمات امدادی در ۳۱ جاده و مناطق عشایرنشین به ۷۰۷ نفر از هموطنان ارائه شد. ۶۴ نفر نیز خدمات اسکان اضطراری و موقت دریافت کردند و عملیات نجات فنی ۷۱ خودرو نیز با بکارگیری ۳۷ تیم متشکل از ۱۳۵ امدادگر و نجاتگر انجام شده است.
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از هموطنان خواست در صورت قرار گرفتن در وضعیت های اضطراری عمومی و پیچیده انواع حوادث با شماره ۱۱۲مرکز پاسخگویی اضطراری به انواع حوادث جمعیت هلال احمر در سراسر کشور تماس بگیرند.

image_pdfimage_print
ارسال دیدگاه

نشریه
بانک و بیمه