کد خبر: 13931      |     تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۱۱:۵۹    

دریافتی های دولت در سال گذشته ۱۳ درصد رشد داشتپایگاه خبری فکر اقتصادی-کمیسیون برنامه وبودجه و محاسبات مجلس در گزارشی اعلام کرد: دریافت های دولت در سال گذشته بالغ بر سه میلیون و ۲۰۰ هزار و ۲۸۷ میلیارد ریال بود که نسبت به سال ۹۵ ، ۱۳ درصد رشد داشت.

محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ادامه جلسه علنی روز چهارشنبه خانه ملت گزارش این کمیسیون در مورد عملکرد منابع و مصارف (دریافت ها و پرداخت ها) در قانون بودجه سال ۹۶ کل کشور را قرائت کرد.

در این گزارش آمده است: قانون بودجه سال ۹۶ کل کشور با منابع و مصارفی بالغ بر ۱۱ میلیون و ۵۲۴ هزار و ۵۶۵ میلیارد و ۹۶۹ میلیون ریال پس از رسیدگی در کمیسیون های تخصصی، تلفیق و جلسات علنی و تایید شورای نگهبان در ۲۴ اسفند ۹۵ جهت اجرا به دولت ابلاغ شد.
در این گزارش تاکید شده است: گزارش اجرای این قانون به ویژه عملکرد منابع و مصارف آن به صورت دوره ای و مستمر در کمیسیون برنامه و بودجه بررسی شد و نظرات نمایندگان در حین اجرا به دولت منعکس شد.
براساس این گزارش، جمع بندی نهایی و تصویب کلان عملکرد منابع و مصارف این قانون برگرفته از گزارش دریافت و پرداخت خزانه داری کل کشور حاکی است که از مبلغ ۳۶.۴۶۷.۵۲۱ میلیارد ریال منابع عمومی پیش بینی شده در قانون دریافت های دولت بالغ بر ۳.۲۰۰.۲۸۷ میلیارد ریال بوده که معادل ۹۲.۳ درصد میزان پیش بینی شده آن تحقق پیدا کرده و نسبت به سال ۹۵ از رشد ۱۳ درصدی برخوردار شده است.

image_pdfimage_print
برچسب‌ها,
ارسال دیدگاه

نشریه
بانک و بیمه