کد خبر: 15582      |     تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ - ۱۲:۲۵    

منطقه ۵ مرکز خلاقیت و نوآوری تهران می شودمنطقه ۵ مرکز خلاقیت و نوآوری تهران می شود
کارخانه نوآوری با هدف زیست بوم کامل کار آفرینی در منطقه ۵ پایتخت، با توسعه اشتغال زایی، رونق استارت آپ ها و حمایت جوانان نخبه، قطب کارآفرینی کشور می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۵ ، رجبعلی خسروآبادی در بازدید از کارخانه نو آوری با حضور دربین جوانان نخبه، بر توسعه کسب و کار های نوپا و حمایت از کار آفرینان تاکید کرد.
وی ضمن دیدار از بخش های مختلف کارخانه گفت : ما نیازمند بازسازی اماکن نوآور، خلاق و اقتصادی در منطقه هستیم و مایه مباهات است که الگوی توسعه کارآفرینی در منطقه در حال فعالیت است.
براساس این خبر ، رضا کلانتری نژاد مدیرعامل هم آوا ضمن اشاره به فعالیت بخش های مختلف کارخانه گفت : شرکت هم آوا با همکاری پارک فناوری پردیس و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ابتدای سال ۹۷ با اجاره بلند مدت کارخانه قدیمی شرکت صنعتی آما که مدت ها بلا استفاده بود، کارخانه نو آوری را راه اندازی کرد که ۱۰۰ گروه استارت آپی در این مجموعه فعالیت داشته و به زودی به مرز ۳۰۰ گروه نیز می رسد و سعی براین است تا به حوزه های شهرسازی و حل مشکلات زیست محیطی شهر نظیر آلودگی هوا ، میراث فرهنگی و گردشگری توجه ویژه شده و از فناوری های نوینی مانند نانو فناوری، زیست فناوری، حوزه سلامت و دارو، تجارت الکترونیک و فناوری های مالی استفاده شود.
وی افزود : خوشبختانه شهرداری منطقه با درک اهمیت تبدیل شدن منطقه ۵ به منطقه خلاق و نوآور، از کسب و کار های نوپا حمایت همه جانبه کرده است .
کلانتری نژاد گفت : برآنیم تا در آینده ای نزدیک منطقه ۵ را قطب گردشگری کارآفرینی کشور کنیم.

image_pdfimage_print
ارسال دیدگاه

نشریه
بانک و بیمه