ورود جدیدترین فناوری حفر تونل به کشور توسط بنیاد مستضعفان به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، آریا ناظم درجمع خبرنگاران با اشاره به ساخت طرح تونلانتقال فاضلاب غرب تهران، اظهار کرد: این طرح از بزرگراه ایت الله سعیدی آغاز و پس از عبور از بلوار معلم و بزرگراه آزادگان به تصفیه خانه غرب تهران در فیروز بهرام منتهی می شود. وی با بیان این که […]

ورود جدیدترین فناوری حفر تونل به کشور توسط بنیاد مستضعفان

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، آریا ناظم درجمع خبرنگاران با اشاره به ساخت طرح تونلانتقال فاضلاب غرب تهران، اظهار کرد: این طرح از بزرگراه ایت الله سعیدی آغاز و پس از عبور از بلوار معلم و بزرگراه آزادگان به تصفیه خانه غرب تهران در فیروز بهرام منتهی می شود. وی با بیان این که طول این تونل…

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، آریا ناظم در جمع خبرنگاران با اشاره به ساخت طرحتونل انتقال فاضلاب غرب تهران، اظهار کرد: این طرح از بزرگراه ایت الله سعیدی آغاز و پس از عبور از بلوار معلم و بزرگراه آزادگان به تصفیه خانه غرب تهران در فیروز بهرام منتهی می شود.
وی با بیان این که طول این تونل حدود 10 کیلومتر است که به صورت مکانیزه (TBM) حفر می شود، افزود: با توجه به قطر 3 متر، این تونل بااستفاده از فناوری سگمنت گذاری tbm که از چین خریداری شده، اجرا می شود.
وی با اشاره به این که در دنیا فقط کشور ایران و کانادا از این روش برای حفر تونل استفاده می کنند و هنوز فراگیر نشده است، تصریح کرد: عملیات اجرایی حفر تونل از مردادماه سال 95 آغاز شده که تاکنون 5 کیلومتر آن ساخته شده است. در برهه ای از زمان به دلیل تاخیر در ورود قطعات سگمنت به واسطه اعمال تحریم ها در حفاری با وقفه مواجه شدیم که خوشبختانه هم اکنون تمامی قطعات مورد نیاز خریداری شده و در گمرک است.
ناظم با بیان این که اجرای خط انتقال فاضلاب غرب تهران اواخر سال آینده به اتمام می رسد، مهم ترین مزیت اجرای تونل به شیوه سگمنت گذاری را عدم خوردگی آن تا 100 سال عنوان کرد.

image_pdfimage_print
دسته بندی: گزیده برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد