فکراقتصادی: تلفن های همگانی یکی از اولین و مهمترین ابزارهای ارتباطی و مخابراتی هستند که در ایران اولین تلفن همگانی در دهه ۴۰ نصب شد .این تلفن ها از نوع هندلی بودند که چند سال بعد با توجه به نیاز مشترکین به تلفن های سکه های ۲ریالی و ۵ریالی تبدیل شده اند.و به صورت گسترده […]

فکراقتصادی: تلفن های همگانی یکی از اولین و مهمترین ابزارهای ارتباطی و مخابراتی هستند که در ایران اولین تلفن همگانی در دهه ۴۰ نصب شد .این تلفن ها از نوع هندلی بودند که چند سال بعد با توجه به نیاز مشترکین به تلفن های سکه های ۲ریالی و ۵ریالی تبدیل شده اند.و به صورت گسترده در سراسر کشور مورد استفاده قرار گرفته بودند. با پیشرفت تکنولوژی و دانش مخابراتی در سال ۱۳۷۹ اولین نسل تلفن های کارتی با اعتبار دوهزار و پنج هزار تومانی عرضه شد.

داشتن یک کارت تلفن به مراتب راحت تر از هر یا تهیه چند سکه بود.این طوری بود که کارت های اعتباری مورد استقبال مردم قرار گرفت.با توجه به ضرورت وجود تلفن همگانی در محل های عمومی مانند ندامتگاه ها، زندان ها، اماکن نظامی ،پادگان ها، بیمارستان ها و دانشگاه ها،اماکن قضایی و دولتی و وجود محدودیت در تامین کارت های تلفن همگانی پروژه کارت شارژ با ساختاری جدید جهت استفاده از تلفن های همگانی به دست نیروهای متخصص داخلی امکان پذیر شد.

شما می توانید برای دریافت کارت تلفن همگانی به یکی از مراکز خدمات ارتباطی و مخابراتی مراجعه کنید و پس از ثبت نام نسبت به خرید کارت اقدام کنید. در صورت پایان اعتبار اولیه کافی به یکی از مراکز فروش مراجعه کنید و کارت اعتباری با مبلغ دلخواهتان را خریداری کنید.پس از خرید کار به یکی از باجه های تلفن همگانی مراجعه کنید و کارت تلفن را وارد دستگاه کنید و رمز شارژ ۱۴ رقمی خریداری شده را ثبت کنید.به این صورت می توانید کار تلفنتان را به تعداد نامحدود از طریق تلفن های همگانی شارژ کنید.

از قابلیت های جدید این طرح اختصاصی کردن کارت تلفن همگانی است که صاحب کارت می تواند با گذاشتن یک رمز ۴ رقمی امکان سواستفاده های احتمالی را از دیگران بگیرد . فراموش نکید که در این طرح کارت های قدیمی با تمام امکانات فعلی و بدون وقفه قابل استفاده خواهند بود.

سید مجید صدری مدیر عامل شرکت مخابرات ایران در پیج اینستاگرامی خود در خصوص فعال سازی مجدد کارت های تلفن همگانی گفت: پیش‌ازاین درباره فعال‌سازی مجدد کارت‌های تلفن همگانی نوین و بهینه‌سازی ارائه خدمات این بخش گفته بودم و بر این اساس قابلیت شارژ و فعال‌سازی مجدد این کارت‌ها را فراهم کردیم.

مدیر عامل شرکت مخابرات ایران افزود: در فاز اول این برنامه، دستگاه‌های تلفن همگانی تهران و البرز تغییر می‌کند و دارندگان کارت‌ها برای فعال‌سازی روی سامانه جدید می‌توانند از اول مرداد با کارت همگانی و کارت شناسایی خود به مراکز امور مشتریان مراجعه کنند.

صدری اظهار داشت: با توجه به اینکه اعتبار باقیمانده کارت‌های فعلی از اول شهریورغیرفعال می‌شود، دارندگان کارت‌ها با مراجعه به مراکز امور مشتریان بدون پرداخت هزینه می‌توانند روی سامانه جدید نسبت به فعال‌سازی آن اقدام و اعتبار باقیمانده کارت‌های خود را منتقل کنند. همچنین امکان تهیه کارت از همین مراکز برای همه متقاضیان وجود دارد.

image_pdfimage_print
دسته بندی: اقتصادی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

This site is protected by wp-copyrightpro.com