فکراقتصادی : هر از چندگاهی خبری مبنی بر سودجویی کلاهبرداران در شبکه های اجتماعی مبنی بر ارسال کدهای ستاره دار برای دریافت تخفیف های ویژه به گوشمان می رسد و افرادی که بدون هیچ بررسی این اطلاعات از طریق منابع رسمی، گول این خبرهای کذب جذاب را خورده و دچار ضرر می شوند. جدیدترین […]

 

فکراقتصادی : هر از چندگاهی خبری مبنی بر سودجویی کلاهبرداران در شبکه های اجتماعی مبنی بر ارسال کدهای ستاره دار برای دریافت تخفیف های ویژه به گوشمان می رسد و افرادی که بدون هیچ بررسی این اطلاعات از طریق منابع رسمی، گول این خبرهای کذب جذاب را خورده و دچار ضرر می شوند.

جدیدترین شایعه ای که این روزها موجب سوال برخی مسوولان از جمله وزیر ارتباطات شده بود ؛ کد ستاره ۱۰ ستاره ۱۱۷ مربع مشترکین همراه اول است. این کد ستاره ۱۰ ستاره ۱۱۷ مربع فقط سقف قطع میان دوره مشترکان دائمی را بالا می برد ؛ اما طبق شایعات این کد جهت دریافت اضافه پرداخت قبوض است که با ارسال کد، مبلغ اضافه وجه از طریق پیامک برایشان ارسال خواهد شد.

پیرو انتشار این مطالب نادرست ، شاهین آرپناهی ، مدیراداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران به خبرنگار فکراقتصادی گفت: کد «ستاره ۱۰ ستاره ۱۱۷ مربع» صرفا برای افزایش و بالا بردن سقف قطع میان دوره مشترکان دائمی بوده و موجب بستانکاری مشترکان نمی شود. مشترکان دائمی از قبل اعتبار داشته و خطوطی که مبلغ ودیعه آنها بیش تر بوده، اعتبار بیش تری داشتند. ما وقتی خط دائمی را واگذار می نماییم، رفتار مصرف در خط دائمی مبتنی بر اعتبار مشترکان است. اعتبارهایی که با برای افزایش اعتبار میان دوره به کاربران داده می شود نیز برمبنای پارامترهای مختلفی مانند میزان مصرف کاربر، سابقه پرداخت کاربر به هر خط اختصاص می یابد. مشترک اگر بخواهد از اعتبار بیش تری برخوردار شود، می تواند این کد را شماره گیری کرده و از میزان اعتباری که به آنها اختصاص پیدا کرده، باخبر شوند و در صورت تمایل آنرا فعال کنند؛ اما در نهایت باید درانتها دوره یا زمانی که میزان استفاده کاربر به سقف اعتبار رسید، میزان مصرف را با  اپراتور تسویه کند.

مدیراداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران ادامه داد: مشترکان باید دقت داشته باشند که این اعتباری است که می توانند تا آن سقف استفاده کنند، اما به هر میزان که استفاده کنند، بدهکار می شوند و نهایتاً باید مبلغ مصرف را در موعد مقرر پرداخت کنند.

آرپناهی خاطرنشان ساخت: حساب کلیه کاربران همراه اول کاملا بر خط است و اگر مشترکی به هر دلیل، اضافه پرداخت داشته باشد، این مبلغ بلافاصله بحساب بستانکاری وی منظور می شود و نیازی به گرفتن کد خاصی در این خصوص نیست.

اینگونه مطالب توسط افراد مغرض در شبکه‌های اجتماعی منتشر می شود و سوال اینجاست که چرا هر چند وقت یکبار این اتفاق می افتد و چه سودی از این کار نصیبشان می شود. البته مشخص است که این افراد هدفشان چیزی جز بی اعتمادی مشترکین نیست و از افرادی که دارای مخاطبان بیشتری در شبکه های مجازی هستند بهره می برند.بدیهی است که مشترکان باید درباره اطلاعاتی که در شبکه های اجتماعی با آن روبه رو می شوند به منابع رسمی رجوع کنند و از صحت آن اطمینان حاصل یابند.

 

 

 

image_pdfimage_print
دسته بندی: اقتصادی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

This site is protected by wp-copyrightpro.com