کاوه ملک زاده | کارشناس ارشد روابط عمومی   یکی از اصلی ترین ویژگی های شبکه های اجتماعی که آن را از دیگر رسانه ها تمایز می دهد قابلیت کامنت گذاری است. کامنت گذاری شبکه های اجتماعی را به رسانه های افقی تبدیل کرده است. شما با یک کامنت می توانید صدا و درخواست خود […]

کاوه ملک زاده | کارشناس ارشد روابط عمومی

 

یکی از اصلی ترین ویژگی های شبکه های اجتماعی که آن را از دیگر رسانه ها تمایز می دهد قابلیت کامنت گذاری است.

کامنت گذاری شبکه های اجتماعی را به رسانه های افقی تبدیل کرده است. شما با یک کامنت می توانید صدا و درخواست خود را به گوش عالی ترین مقام یک سازمان برسانید. پیش از این اصلی ترین رویه ارسال نامه به سازمان، ثبت در دبیرخانه و انتظار نامعلوم برای پاسخ دهی به آن از سوی یکی از کارشناسان یا حداکثر مدیران آن سازمان بود. ارگان های پیشرو تر نیز از ای میل یا دستگاه های اتوماتیک پاسخگو و … استفاده می کردند.

اکنون به دفعات مشاهده می کنید که عالیترین مقام یک سازمان (حتی وزیر) به سادگی پاسخ یک کاربر را در کامنت ها می دهد.

این تهدید است یا فرصت؟

اگر سازمانی هستید که از هر انتقادی واهمه دارید و یا حتی فکر می کنید تمامی کارهای شما بدون اشکال است ؛ پس قطعا قابلیت کامنت گذاری و پاسخ دهی به آن یک تهدید است. یا به کامنت ها پاسخ نمی دهید یا پاسخ ها صادقانه نیست، که این مشکلات را بیشتر کرده و بار انتقادی از سازمان شما را افزایش می دهد.

بلعکس اگر به انتقاد به مثابه یک راهنمایی و پیشنهاد بهبود نگاه می کنید  قطعا کامنت ها برای شما یک فرصت هستند. این مفهوم در حد یک شعار و جمله زیبا نیست. کامنت انتقادی به شما می گوید ضعف کار کجاست. مشتری چه می خواهد. به زبان ساده تر کجا را درست کنید تا فروش بیشتر شود. اعتنا به کامنت ، جدی گرفتن آن و پاسخگویی مودبانه و مدبرانه می تواند به خوبی کسب و کار شما را اعتلا بخشد. بی تعارف بسیاری از بنگاه‏ها و کسب و کارهای کشور در این زمینه ضعف اساسی دارند؛ پس بدیهی است که توجه و اعتنای شما به آن تمایز بیشتری برای کسب و کارتان در بین رقبا ایجاد می کند.

کاربری که پاسخ خود را بیابد قطعا به آن بنگاه اعتماد بیشتری خواهد کرد و بزرگترین سرمایه هر کسب و کار اعتماد مشتریان آن است.

 

image_pdfimage_print

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد