سیزدهمین آبشار مرتفع دنیا در کجاست؟ معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان می‌گوید: ارتفاع آبشار برنجه الیگودرز جای بحث است. مهدی بهاروند در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در خصوص آبشار برنجه(تاف)، اظهار کرد: برنجه یکی از بلندترین آبشارهای دنیاست اما ارتفاع آن جای بحث است. وی ادامه داد: این آبشار از […]

سیزدهمین آبشار مرتفع دنیا در کجاست؟

ایران زیباست؛ «آبشار لوه» استان گلستان

معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان می‌گوید: ارتفاع آبشار برنجه الیگودرز جای بحث است.

مهدی بهاروند در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در خصوص آبشار برنجه(تاف)، اظهار کرد: برنجه یکی از بلندترین آبشارهای دنیاست اما ارتفاع آن جای بحث است.

وی ادامه داد: این آبشار از نوع پلکانی بوده و برخی ارتفاع آن را ۷۵۰ متر و برخی آن را کمتر از این اندازه عنوان کرده‌اند.

بهاروند خاطرنشان کرد: این آبشار در تمام فصل‌ها آب دارد اما مقدار آن در اواخر زمستان و بهار خوب است و در مابقی ایام آب آنچنان کم است که در زمره آبشارهای فصلی قرار می‌گیرد.

معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان در خصوص اینکه چرا این آبشار کمتر شناخته‌شده است؟ گفت: جاده دسترسی خوب و امکانات رفاهی و استراحتی ندارد و در مجموع از لحاظ زیرساخت شرایط آنجا مساعد نیست.

وی تاکید کرد: نمی‌خواهیم یک مکان طبیعی را به عنوان جاذبه گردشگری معرفی کنیم که نتوانیم خدمات‌رسانی مناسبی در آنجا داشته باشیم و هدف‌مان این است که ابتدا زیرساخت‌های آن را مهیا کنیم.

بهاروند یادآور شد: چون فراهم کردن زیرساخت‌ها در این آبشار اعتباری نداشته تاکنون کار خاصی برای آن انجام نداده‌ایم.

معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان خاطرنشان کرد: این آبشار به تازگی برای ثبت در فهرست آثار ملی واجد شرایط تشخیص داده شده است.

به گزارش ایسنا، برخی کارشناسان معتقدند که آبشار برنجه(تاف) الیگودرز ۷۵۰ متر ارتفاع دارد و بر همین اساس سیزدهمین آبشار مرتفع جهان است

image_pdfimage_print

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد