سالمندان عصاره فضایل ملت و گنجینه اندیشه و خرد هستند، باید شرایطی فراهم شود تا این عزیزان در جامعه احساس نشاط و کارایی کنند. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این مطلب در ششمین نشست از سلسله نشست های گفت و شنود با مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی (دیده بان رفاه و تامین اجتماعی) […]

سالمندان عصاره فضایل ملت و گنجینه اندیشه و خرد هستند، باید شرایطی فراهم شود تا این عزیزان در جامعه احساس نشاط و کارایی کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این مطلب در ششمین نشست از سلسله نشست های گفت و شنود با مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی (دیده بان رفاه و تامین اجتماعی) که به مناسبت روز جهانی سالمند در موسسه عالی پژوهش برگزار شد، افزود: روز نهم مهر روز جهانی سالمندان است و به مناسبت این روز سند سالمندان رونمایی شد.
شریعتمداری گفت: بازنشستگی، معادل سالمندی نیست و بازنشستگان می توانند سخنگو و نمایندگان آنها نیز باشند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه جمعیت سالخوردگی رو به افزایش است گفت: در حال حاضر ۱۰ درصد جمعیت کشور سالمندان هستند، ظرف ۱۰ سال آینده ۱۷ درصد و ۲۰ سال آینده ۲۴ درصد از جمعیت کشور سالمند خواهند بود.
شریعتمداری اظهار داشت : گسترش بهداشت و درمان اگر چه برای سالمندان ضروری است اما آن چیزی که بیش از همه بدان نیاز دارند ایجاد حس دوست داشتن و عشق در جامعه سالمندان است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ۸۰درصد سالمندان کشور در میان خانواده زندگی می کنند و این فرهنگ خوشبختانه در کشور ساری و جاری است تاکید کرد: احساس ثمردهی برای جامعه سالمندان ضروری است. باید از تجربیات این قشر استفاده کنیم . از فکر و اندیشه آنها بهره بگیریم . سازوکاری طراحی شود تا در تصمیمات جامعه سهیم باشند و احساس نشاط کنند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: با اتخاذ چنین روش هایی در کنار اقدامات زیربنایی، سالمندی با نشاط خواهیم داشت که در شادابی جامعه نیز قطعاً اثر گذار خواهد بود.
وی با بیان اینکه تامین اجتماعی، بزرگترین نهاد اجتماعی کشور است گفت: این سازمان که در بسیاری از موضوعات پیش قدم و پیشتاز است باید برنامه متکی بر علم و دانش ویژه سالمندان طراحی کند .

image_pdfimage_print

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

This site is protected by wp-copyrightpro.com