نتایج مرحله اول جمع آوری کودکان کار/ اغلب کودکان حاشیه نشین هستند معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: مرحله اول طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان به اتمام رسیده و نتایج طرح مشخص کرد که ۹۰ درصد این کودکان ایرانی نیستند و بخشی نیز بی هویت هستند. حبیب الله مسعودی فرید در گفتگو با خبرنگار […]

نتایج مرحله اول جمع آوری کودکان کار/ اغلب کودکان حاشیه نشین هستند

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: مرحله اول طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان به اتمام رسیده و نتایج طرح مشخص کرد که ۹۰ درصد این کودکان ایرانی نیستند و بخشی نیز بی هویت هستند.

حبیب الله مسعودی فرید در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد جمع آوری کودکان کار و خیابان، اظهار داشت: طی اجرای مرحله اول این طرح که شهریور ماه به اتمام رسید حدود ۴۰۰ کودک کار و خیابان جمع آوری و ساماندهی شدند.

وی با اشاره به اینکه ۹۰ درصد کودکانی که در این طرح جمع آوری شدند اتباع کشور های دیگر و بیشتر تبعه افغانستان بودند، افزود: فقط ۱۰ درصد کودکان کار و خیابان جمع آوری شده ایرانی و ساکن مناطق حاشیه ای بودند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی، ادامه داد: کودکان جمع آوری شده در سه مرکز یاسر، بعثت و شهدای افسریه ساماندهی و نگهداری شدند که البته دو مرکز مخصوص پسران و یک مرکز نیز محل نگهداری دختران است.

وی در مورد نگهداری کودکان تبعه کشورهای دیگر نیز گفت: این کودکان با همکاری نیروی انتظامی و واحد مددکاری به اداره اتباع معرفی شدند و سعی شد تا به خانواده هایشان بازگردند که البته بخشی از این کودکان بدون کارت هویت در ایران بودند.

فرید در مورد توانمند سازی کودکان جمع آوری شده، اظهار داشت: کلاس های مختلف آموزشی برای این کودکان در مراکز برگزار می شود که یکی از آنها آموزش حرفه و توانمند شدن آنها است.

به گفته وی، تا زمانی که این کودکان توانمند نشده و شغل و درآمدی پایدار و ثابت نداشته باشند نمی توان گفت از خیابان ها حذف می شوند چرا که نیاز باعث بازگشت مجدد آنها به سطح خیابان خواهد شد.

image_pdfimage_print

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد