رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: اگر انتقادات مربوط به مترو هشتگرد را بپذیریم، باید برخی از خطوط مترو تهران را همین حالا تعطیل کرد. محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص تذکری در خصوص افتتاح ناقص […]

 رفتار دوگانه در مورد نواقص مترو پسندیده نیست

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: اگر انتقادات مربوط به مترو هشتگرد را بپذیریم، باید برخی از خطوط مترو تهران را همین حالا تعطیل کرد.

محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص تذکری در خصوص افتتاح ناقص متروی گلشهر هشتگرد گفت: رفتار پسندیده‌ای نیست که برخی با وجود اعلام کمیسیون عمران و حمل و نقل مبنی بر ناقص بودن و ایمن نبودن خط ۶ مترو به خاطر اینکه معاون حمل و نقل و ترافیک از خودشان بود بدون توجه به هشدارها از وی حمایت و حتی در افتتاح مترو ناایمن شرکت می‌کردند اما امروز به خاطر وجود نقص‌های کمتر در متروی هشتگرد، افتتاح آن را زیر سوال می‌برند.

وی ادامه داد: اگر انتقادات مربوط به متروی هشتگرد را بپذیریم باید برخی از خطوط متروی تهران را همین حالا تعطیل کرد.

به گفته وی اگر مشاورین خط و مسؤولین مربوطه مسائل فنی را تأیید کرده باشند قطعاً ما کاسه داغ‌تر از آش نیستیم و خودشان باید پاسخگو باشند.

علیخانی اضافه کرد: زمانی که قرار بود با وجود اشکالات و نواقص خط ۶ متروی تهران افتتاح شود وقتی کمیسیون عمران و حمل و نقل به این موضوع اعتراض کرد، عوامل مترو و معاونت وقت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کتباً ایمنی خط را تضمین کردند و شهردار تهران هم آن را تأیید کرد و سپس آقای رئیس جمهور در مراسم افتتاح این خط شرکت کرد، حالا چه شده است که افتتاح خط مترو کرج- هشتگرد با اشکالات کمتر موجب نگرانی این افراد شده است.

به گفته وی اگر آنچه مدیران شهرداری در آن زمان اعلام کرده بودند مورد قبول شما بوده است امروز و با تأیید وزارت مسکن و راه و قبول مسؤولیت ایمنی این خط دیگر اعتراض شما توجیهی ندارد.

ضمناً همین الان هم خط متروی مسیر فرودگاه امام فاقد سیگنالینگ است ولی معترضین به افتتاح مسیر هشتگرد به این موضوع هیچ اعتراضی ندارند.

image_pdfimage_print