طبق جدیدترین داده‌ها، فروش خودرو در چین در ماه دسامبر (آذر-دی) هم ادامه پیدا کرد تا دومین سال افت متوالی آن ثبت شود. به گزارش خبرنگار مهر به نقل از بلومبرگ، طبق جدیدترین داده‌ها فروش خودرو در چین در ماه دسامبر هم ادامه پیدا کرد تا دومین سال افت متوالی آن ثبت شود. هرچند میزان […]

بزرگترین بازار خودروی جهان دومین افت سالانه متوالی خود را ثبت کرد

طبق جدیدترین داده‌ها، فروش خودرو در چین در ماه دسامبر (آذر-دی) هم ادامه پیدا کرد تا دومین سال افت متوالی آن ثبت شود.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از بلومبرگ، طبق جدیدترین داده‌ها فروش خودرو در چین در ماه دسامبر هم ادامه پیدا کرد تا دومین سال افت متوالی آن ثبت شود. هرچند میزان این افت نشان می‌دهد که کاهش فروش خودرو به کف خود نزدیک می‌شود.

اتحادیه خودروی سواری چین اعلام کرد، فروش مدل‌های سدان، شاسی‌بلند، مینی‌ون و چند منظوره در ماه گذشته ۳.۶ درصد افت کرده و به ۲.۱۷ میلیون خودرو رسیده است. این هجدهمین افت در ۱۹ ماه گذشته است. تنها ماه رشد فروش در ۱۹ ماه گذشته، ماه ژوئن بود که در آن خودروسازان برای خالی کردن انبارهای خود تخفیف‌های بزرگی ارائه دادند.

کند شدن اقتصاد جهان و نامشخص بودن آینده تعرفه‌های واردات باعث شده است مشتریان از بازارها دور بمانند و خودروسازان و خودروفروشان با مشکلات زیادی روبرو شوند.

یک سازمان دیگر این صنعت، اتحادیه تولیدکنندگان اتومبیل چین، ماه گذشته پیش‌بینی کرد فروش خودرو در سال ۲۰۲۰ با افت ۲ درصدی روبرو شود و سومین سال متوالی افت فروش به ثبت برسد. طبق داده‌های این سازمان افت فروش خودرو در کل سال ۲۰۱۹ برابر با ۷.۵ درصد بوده است، در حالی که در ۲۰۱۸ این افت برابر با ۶ درصد بود.

image_pdfimage_print