سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه۹ از انجام طرح کاشت گل های آفتاب گردان زینتی که جاذب عناصر سنگینی نظیر؛ سرب و کادمیم در محیط های شهری هستند خبر داد. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۹، مصطفی دینی با اعلام این خبر گفت: تحقیقات علمی حکایت از آن دارد که گل […]

 

سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه۹ از انجام طرح کاشت گل های آفتاب گردان زینتی که جاذب عناصر سنگینی نظیر؛ سرب و کادمیم در محیط های شهری هستند خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۹، مصطفی دینی با اعلام این خبر گفت: تحقیقات علمی حکایت از آن دارد که گل های آفتاب گردان از جمله گیاهانی هستند که نقش تصفیه کنندگی هوا را برعهده داشته و در جذب عناصر سنگین و سمی موجود در هوای کلان شهرهایی همانند تهران می تواند نقش آفرینی کند.
او افزود: به این منظور شهرداری منطقه۹ نسبت به کاشت گل های آفتاب گردان در فضاهایی که به صورت عمومی گیاهان زینتی در آن کاشته می شود به صورت آزمایشی اقدام کرد که می توان گفت برای اولین بار در سطح شهر تهران این اقدام انجام شده است.
سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه۹ عنوان کرد: تلاش شده تا علاوه بر نقش زیست محیطی گیاه آفتاب گردان در محیط شهری،کاشت گونه های زینتی آن نیز مورد توجه قرار گیرد.

دینی در خاتمه ابراز امیدواری کرد: امید است تا این طرح همچنان که زینت بخش میادین و معابر منطقه۹ شده بتواند توسعه پیدا کند و شهروندان از مزایای آن بهره مند شوند.

 

 

print

image_pdfimage_print
برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد