صادرات بیش از ۱۳۲ هزار تن انواع محصولات از اسکله کاوه منطقه آزاد قشم

مدیر توسعه تجارت سازمان منطقه آزاد قشم از صادرات بیش از ۱۳۲ هزار تن انواع محصولات تولیدی و صنعتی در این منطقه طی شش ماهه ابتدایی سال جاری از مبدا اسکله کاوه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد قشم، علی همایونی با اعلام این خبر، اظهار کرد: صادرات این محصولات در قالب ۱۳ محموله به وزن ۱۳۲ هزار و ۸۱۲ تن و توسط پنج دستگاه لندینگ کرافت و ۱۱ کشتی تجاری به سرزمین اصلی و خارج از کشور صورت گرفته است.
وی ادامه داد: سیمان، کیلینکر، سیمان سفید، سیگار، کاشی، مخزن آب، موتور قایق و یک ست کامل سکوی گازی همراه متعلقات آن ترکیب محصولات صادراتی بندر کاوه منطقه آزاد قشم طی شش ماهه ابتدایی سال جاری را تشکیل می دهند.
مدیر توسعه تجارت سازمان منطقه آزاد قشم افزود: از میان محصولات صادر شده بیشترین تناژ مربوط به صادرات ۱۲ محموله انواع سیمان، کیلینکر و سیمان سفید به وزن تقریبی بیش از ۱۲۸ هزار تن می باشد.
به گفته همایونی، کشورهای سومالی، امارات متحده عربی، تانزانیا عمده مقاصد خارجی کالاهای صادر شده از بندر کاوه هستند و همچنین صادرات سکوی گازی و متعلقات آن به منطقه انرژی پارس صورت گرفته است.
وی ادامه داد: رویکرد اقتصادی منطقه آزاد تولید صادرات محور است و مطابق برنامه ریزی های صورت گرفته در حوزه اقتصادی، تولید باکیفیت، صادرات و ایجاد اشتغال پایدار در اولویت برنامه های اقتصادی این منطقه قرار دارد.

image_pdfimage_print

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه خبری تحلیلی فکر اقتصادی | سایت تحلیلی دنیای اقتصاد خبری